Dwa oblicza koszykarzy

Roman Kieroński
Koszykarze Unii Tarnów już po raz drugi w tym sezonie nie znaleźli recepty na rywali ze Staco Niepołomice. Po przykrej porażce w pierwszej rundzie we własnej hali rewanżowy mecz w Niepołomicach także przegrali 73:89 (24:12, 12:30, 14:22, 23:25). Drużyna z Niepołomic przerwała więc serię czterech ostatnich zwycięstw " Jaskółek"

Początek spotkania nie zapowiadał takiego obrotu sprawy. "Jaskółki " zakończyły pierwszą kwartę z przewagą 12 punktów. Kierowani przez byłego trenera Unii Jarosława Mosio koszykarze Staco szybko wyciągnęli wnioski z przegranej kwarty. Do przerwy z nawiązką odrobili straty z pierwszej "ćwiartki".

Drużyna z Niepołomic na dziesięć minut przed końcem prowadziła już różnicą 14 punktów. W ostatniej kwarcie znów zaczął trafiać najlepszy na parkiecie Dawid Szewczyk. Nie wystarczyło to do wygranej. W zespole Unii bardzo widoczny był brak Tomasza Zycha - mającego obowiązkowe zajęcia na uczelni.

Mimo porażki w Niepołomicach tarnowianie nadal w ligowej tabeli zajmują premiowane awansem do fazy play off czwarte miejsce. Mogą żałować przegranej ze Staco. Porażki doznała wyprzedzająca ich o jeden punkt przemyska Polonia.

Staco Niepołomice - Unia Tarnów 89:73 (12:24, 30:12, 22:14, 25:23)
Unia: Szewczyk 32 (2 x3), Sobiło 15 (3x3), Cygan 11 (6 zb.), Uriasz 6 (7 zb.; 4 as.), Kapałka 5, Łaszewski 4 (5 zb.), Grys, Marek 0.

b]Polecamy w serwisie kryminalnamalopolska.pl: Ukradł wóz strażacki, żeby zobaczyć narzeczoną
Sportowetempo.pl. Najlepszy serwis sportowy
Skok do celu Adama Małysza: czytaj wszystko o ostatnim występie najlepszego polskiego skoczka