Bruk-Bet Termalica przegrywa w Płocku z Wisłą

Piotr Pietras
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
Wisła Płock pokonała Bruk-Bet Termalicę Nieciecza 3:1. Niecieczanie po raz kolejny byli bardzo nieskuteczni zarówno w obronie jak i w ofensywie i efekcie doznali trzeciej porażki w tym sezonie.

Na pomeczowej konferencji prasowej trener „Słoni” Mariusz Lewandowski powiedział, że do pierwszej straty jego zespół miał mecz pod kontrolą. Zapomniał jednak dodać, że w pierwszej odsłonie rywal grał bardzo słabo i nieporadnie. Zespół z Niecieczy prezentował się nieco lepiej, ale pierwszy celny strzał na bramkę Wisły oddał dopiero w 36 min. Wtedy to „Słonie” po składnej akcji objęły prowadzenie. Florin Purece zagrał na prawo do Artema Polarusa, który z kolei posłał piłkę przed bramkę gospodarzy, natomiast 19-letni Jakub Branecki umiejętnie przyblokował Marcina Biernata i sprytnie uderzył futbolówkę pietą, czym kompletnie zaskoczył debiutującego w tym sezonie w bramce Wisły Bartłomieja Gradeckiego. Tuż przed przerwą, po dośrodkowaniu Adama Radwańskiego z rzutu rożnego Arkadiusz Kasperkiewicz przedłużył lot piłki w kierunku dalszego słupka, natomiast Maciej Ambrosiewicz z bliska wepchnął futbolówkę do siatki. Po analizie VAR-u okazało się, że pomocnik „Słoni” był na minimalnym spalonym i sędzia gola nie uznał.

Po przerwie kibice zobaczyli na boisku odmieniony zespół Wisły, który ruszył do odrabiania strat. Już w 50 min powinien być remis, lecz Emile Thiakane przegrał pojedynek sam na sam z Tomaszem Loską. Niecieczanie próbowali kontrować rywali, byli jednak bardzo nieskuteczni, a najlepszej okazji na podwyższenie prowadzenia w 56 min nie wykorzystał Branecki. Szybko zemściło się to na przyjezdnych, gdyż w ciągu trzech minut, najpierw po dośrodkowaniu Pawła Chrupałły, a chwilę później po asyście Davida Niepsuja, Biernat strzałami głową dwukrotnie pokonał Loskę. Wisła mogła wygrać znacznie wyżej, ale na szczęście dla niecieczan skończyło się tylko na trafieniu doświadczonego Krzysztofa Janusa, który w 80 min strzałem w dalszy róg przypieczętował zwycięstwo „Nafciarzy”.

Wisła Płock – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 3:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Branecki 36, 1:1 Biernat 59, 2:1 Biernat 62, 3:1 Janus 80.
Wisła: Gradecki – Hiszpański (60 Niepsuj), Biernat, Czajka, Spremo – Chrupałła (60 Gerbowski), Szwoch, Lesniak (46 Grić), Thiakane (88 Drapiński), Srecković (46 Janus) – Sekulski.
Bruk-Bet Termalica: Loska – Zawijskyj, Kasperkiewicz, Putiwcew, Hilbrycht (77 Farbiszewski) – Radwański, Dombrowskyj (77 Poznar), Ambrosiewicz, Polarus (63 Karasek) – Purece (63 Fassbender), Branecki (85 Jakubik).
Sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz). Żółte kartki: Biernat, Hiszpański, Thiakane, Czajka, Szwoch – Branecki, Hilbrycht, Karasek. Widzów: 2794.