Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Bocheński oddział Werner Kenkel opracował opakowanie na przesyłki wielokrotnego użytku. Pomysł zdobywa nagrody i czeka na opatentowanie

Paweł Michalczyk
Paweł Michalczyk
Werner Kenkel Bochnia opracował opakowanie wielokrotnego użytku i chce je opatentować
Werner Kenkel Bochnia opracował opakowanie wielokrotnego użytku i chce je opatentować Paweł Michalczyk
To może być rewolucja na rynku handlu internetowego. W bocheńskim zakładzie firmy Werner Kenkel powstał projekt tekturowego opakowania wielokrotnego użytku na przesyłki. Będzie je można wykorzystywać, dopóki nie ulegnie zniszczeniu.

Zakład firmy Werner Kenkel w Bochni działa od 2014 roku. Początkowo zatrudniał ok. 50 osób, dziś - ponad 300. Firma jest znana z produkcji tekturowych opakowań. Na terenie zakładu z potężnych rolek papierowych produkowana jest różnego rodzaju tektura, a z niej poszczególne produkty zamawiane przez klientów.

Werner Kenkel opracował w Bochni R-Pack - prototyp kartonowego pudełka wielokrotnego użytku

Niezależnie od produkcji realizowanej na bieżąco, w zakładzie opracowywane są również nowe projekty opakowań. Ostatnio stworzono prototyp tekturowego opakowania wielokrotnego użytku. Jest ono odpowiedzią na rosnące zainteresowanie handem internetowym. Bocheński projekt Werner Kenkel jest czymś znacznie więcej niż pudełka, przygotowane do możliwości zwrotu danego produktu. Zostało zaprojektowane, aby cykl wysyłania tego samego opakowania mógł trwać znacznie dłużej. Nazwano je "R-Pack".

Werner Kenkel Bochnia opracował opakowanie wielokrotnego użytku i chce je opatentowaćPaweł Michalczyk

Jedynym wymiennym elementem każdego pudełka, który ulega zniszczeniu przy otwieraniu, jest kartonowy "zamek". Według pomysłu bocheńskich projektantów, zamek trafiający w paczce od sprzedawcy do klienta, jest koloru białego, a zamek paczki ze zwrotem (załączony do przesyłki) - koloru szarego. Projekt umożliwia zwrot samego pudełka np. za pomocą paczkomatu, opakowanie bardzo łatwo złożyć do rozmiaru, który zajmuje niewiele miejsca.

Pomysł bocheńskich projektantów trafił do Urzędu Patentowego w Warszawie. Procedura związana z zastrzeżeniem produktu może potrwać nawet dwa lata. Ale już teraz projekt został doceniony na arenie międzynarodowej. Firma Werner Kenkel zdobyła trzy nagrody w konkursie WorldStar organizowanym od 1970 roku przez Światową Organizację Opakowań (WPO). Projekt pudełka wielokrotnego użytku nagrodzono w kategorii „e-commerce”.

- To pierwsza taka sytuacja w ponad 40-letniej historii naszej firmy - podkreśla Antoni Samol z firmy Werner Kenkel.

W tym samym konkursie Werner Kenkel zdobył nagrody również za opakowania na wino i na wódkę. Są one przeznaczone do sklepowych ekspozycji.

Z myślą o 31. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Werner Kenkel przygotował kartonowe mandoliny, które podpisali muzycy grupy Kwiat Jabłoni. Można je licytować w aukcjach internetowych.

Masz informacje? Nasza Redakcja czeka na #SYGNAŁ

Odejście od papieru w przestrzeni biurowej będzie powolne

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na bochnia.naszemiasto.pl Nasze Miasto