Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu zgierskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5
Oto oficjalne wyniki wyborów do rady powiatu zgierskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5, które opublikowała PKW. Dowiedz się, jak głosowano w Twoim regionie. Poniżej publikujemy szczegółowe dane.
Wyniki wyborów do rady powiatu zgierskiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- ANTCZAK Rafał Zbigniew: pozycja 1 : 2,52% (5 678 głosów)
- GRZELAK Aneta: pozycja 2 : 2,52% (5 678 głosów)
- MAŚLIŃSKI Karol Zdzisław: pozycja 3 : 2,52% (5 678 głosów)
- BANASZCZYK Michał Jakub: pozycja 4 : 2,52% (5 678 głosów)
- WACŁAWIAK Dorota: pozycja 5 : 2,52% (5 678 głosów)
- LAU Wojciech Jakub: pozycja 6 : 2,52% (5 678 głosów)
- JUREK Marek: pozycja 7 : 2,52% (5 678 głosów)
- FERENC Tomasz Stanisław: pozycja 8 : 2,52% (5 678 głosów)
- JABORSKA Aleksandra: pozycja 9 : 2,52% (5 678 głosów)
- BRANDT Andrzej Jerzy: pozycja 10 : 2,52% (5 678 głosów)
- WIECZOREK Iwona Małgorzata: pozycja 11 : 2,52% (5 678 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- ROMANOW-PRZYBYLAK Justyna Agnieszka: pozycja 1 : 1,13% (2 540 głosów)
- PIETRZAK Jarosław: pozycja 2 : 1,13% (2 540 głosów)
- KUBIAK Krzysztofa: pozycja 3 : 1,13% (2 540 głosów)
- JAROSIK Zbigniew: pozycja 4 : 1,13% (2 540 głosów)
- CIESIELSKA Agnieszka: pozycja 5 : 1,13% (2 540 głosów)
- WOJCIECHOWSKA Monika Joanna: pozycja 6 : 1,13% (2 540 głosów)
- SKUPIŃSKI Stanisław Jan: pozycja 7 : 1,13% (2 540 głosów)
- SZYMCZYK Piotr Bogumił: pozycja 8 : 1,13% (2 540 głosów)
- JACZYŃSKA Małgorzata Janina: pozycja 9 : 1,13% (2 540 głosów)
- PALCZEWSKI Maciej Roman: pozycja 10 : 1,13% (2 540 głosów)
- KUKLIS Piotr Patryk: pozycja 11 : 1,13% (2 540 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- DUNIN Sebastian Artur: pozycja 1 : 3,81% (8 567 głosów)
- PALMOWSKA Bożena: pozycja 2 : 3,81% (8 567 głosów)
- BUDZIARSKI Wojciech Cezary: pozycja 3 : 3,81% (8 567 głosów)
- MAMIŃSKI Rafał Kamil: pozycja 4 : 3,81% (8 567 głosów)
- ZDROJEWSKA Danuta Barbara: pozycja 5 : 3,81% (8 567 głosów)
- LEWIAK Izabela Magdalena: pozycja 6 : 3,81% (8 567 głosów)
- PRYMAK Bożenna: pozycja 7 : 3,81% (8 567 głosów)
- BARCZUK Sławomir Stanisław: pozycja 8 : 3,81% (8 567 głosów)
- KWIATKOWSKI Andrzej Witold: pozycja 9 : 3,81% (8 567 głosów)
- ARACZEWSKI Mateusz Paweł: pozycja 10 : 3,81% (8 567 głosów)
- SOKÓŁ Jerzy: pozycja 11 : 3,81% (8 567 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE „BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY”:
- ŚWIĄTCZAK Beata: pozycja 1 : 1,1% (2 466 głosów)
- KRÓLEWIAK Witold Szymon: pozycja 2 : 1,1% (2 466 głosów)
- SZYMKE Marcin: pozycja 3 : 1,1% (2 466 głosów)
- PILARSKI Mirosław: pozycja 4 : 1,1% (2 466 głosów)
- MRULEWICZ Waldemar: pozycja 5 : 1,1% (2 466 głosów)
- SZCZEPANIK Jacek Marcin: pozycja 6 : 1,1% (2 466 głosów)
- BARANIAK Monika: pozycja 7 : 1,1% (2 466 głosów)
- KUPIS Violetta Stanisława: pozycja 8 : 1,1% (2 466 głosów)
- WITCZAK Jolanta Bogumiła: pozycja 9 : 1,1% (2 466 głosów)
- SIKORSKI Michał Andrzej: pozycja 10 : 1,1% (2 466 głosów)
- CHOCHOLSKI Robert Grzegorz: pozycja 11 : 1,1% (2 466 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GEOTERMIA KONFEDERACJA ZIEMI ZGIERSKIEJ:
- MROCZEK Kamil: pozycja 1 : 0,58% (1 313 głosów)
- PRZYBYLSKA Anna Maria: pozycja 2 : 0,58% (1 313 głosów)
- ZAWODNIK Patryk Filip: pozycja 3 : 0,58% (1 313 głosów)
- OZIĘBŁO Anna Maria: pozycja 4 : 0,58% (1 313 głosów)
- ZGIERSKA Jadwiga: pozycja 5 : 0,58% (1 313 głosów)
- MATYNIA Dominik: pozycja 6 : 0,58% (1 313 głosów)
- ZAKRZEWSKA Magdalena Anna: pozycja 7 : 0,58% (1 313 głosów)
- SARNECKI Marcin: pozycja 8 : 0,58% (1 313 głosów)
- GÓRNIAK Patryk Jan: pozycja 9 : 0,58% (1 313 głosów)
- CZAJKOWSKI Piotr: pozycja 10 : 0,58% (1 313 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu zgierskiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- ANTCZAK Alicja Elżbieta: pozycja 1 : 4,59% (3 993 głosów)
- POTAKOWSKI Leszek Wiktor: pozycja 2 : 4,59% (3 993 głosów)
- SKURZYŃSKI Ireneusz Robert: pozycja 3 : 4,59% (3 993 głosów)
- WOLANOWSKA Sylwia Zofia: pozycja 4 : 4,59% (3 993 głosów)
- SZCZEPANIAK Grzegorz: pozycja 5 : 4,59% (3 993 głosów)
- CHMIELEWSKA Sylwia Dorota: pozycja 6 : 4,59% (3 993 głosów)
- KOTARSKI Adam Leszek: pozycja 7 : 4,59% (3 993 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- JAROTA Bogdan Ryszard: pozycja 1 : 4,07% (3 540 głosów)
- BRZESKI Wojciech Mariusz: pozycja 2 : 4,07% (3 540 głosów)
- GRZELAK Jolanta Agnieszka: pozycja 3 : 4,07% (3 540 głosów)
- SZKUP Edyta Lucyna: pozycja 4 : 4,07% (3 540 głosów)
- PIETRZAK Maria Jadwiga: pozycja 5 : 4,07% (3 540 głosów)
- WESOŁOWSKI Łukasz Jakub: pozycja 6 : 4,07% (3 540 głosów)
- KASICA Paweł Piotr: pozycja 7 : 4,07% (3 540 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- STRUMIAN Edyta Grażyna: pozycja 1 : 4,76% (4 145 głosów)
- ZABOROWSKI Radosław Krzysztof: pozycja 2 : 4,76% (4 145 głosów)
- OGÓREK Zofia: pozycja 3 : 4,76% (4 145 głosów)
- PRZYŻYCKA Wioletta: pozycja 4 : 4,76% (4 145 głosów)
- BARAŃSKA-KIEMACZYŃSKA Tamara Apolonia: pozycja 5 : 4,76% (4 145 głosów)
- SULARZ Roman Marek: pozycja 6 : 4,76% (4 145 głosów)
- WALICHNOWSKI Jakub: pozycja 7 : 4,76% (4 145 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE „BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY”:
- PRZYBYSZ Agnieszka: pozycja 1 : 0,71% (617 głosów)
- OLEJNICZAK Bogusław Andrzej: pozycja 2 : 0,71% (617 głosów)
- SZKLAREK Joanna Aneta: pozycja 3 : 0,71% (617 głosów)
- SZCZEŚNIAK Robert Andrzej: pozycja 4 : 0,71% (617 głosów)
- ŚLIWKIEWICZ Zbigniew: pozycja 5 : 0,71% (617 głosów)
- BATOLIK Maria Wiesława: pozycja 6 : 0,71% (617 głosów)
- CICHOSZ Wojciech Jacek: pozycja 7 : 0,71% (617 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GEOTERMIA KONFEDERACJA ZIEMI ZGIERSKIEJ:
- GALANCIAK Adrian Tomasz: pozycja 1 : 0,36% (311 głosów)
- DOLATOWSKA Amelia: pozycja 2 : 0,36% (311 głosów)
- KAWECKI Marcin Piotr: pozycja 3 : 0,36% (311 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu zgierskiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KRZEWIŃSKI Krzysztof Franciszek: pozycja 1 : 7,48% (2 568 głosów)
- GABRYSIAK Dominik Piotr: pozycja 2 : 7,48% (2 568 głosów)
- SYNCEREK Małgorzata Halina: pozycja 3 : 7,48% (2 568 głosów)
- DRWALEWSKA Henryka Elżbieta: pozycja 4 : 7,48% (2 568 głosów)
- WIKTORSKA Stanisława Marianna: pozycja 5 : 7,48% (2 568 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- MARIANKOWSKA Joanna Ewa: pozycja 1 : 4,74% (1 626 głosów)
- KACPRZAK Kamil Mariusz: pozycja 2 : 4,74% (1 626 głosów)
- PIETRZAK Agata Franciszka: pozycja 3 : 4,74% (1 626 głosów)
- ZIEMNIAK Damian: pozycja 4 : 4,74% (1 626 głosów)
- KWIATKOWSKI Grzegorz: pozycja 5 : 4,74% (1 626 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- ELERT Lidia Małgorzata: pozycja 1 : 6,54% (2 244 głosów)
- JATCZAK Piotr Robert: pozycja 2 : 6,54% (2 244 głosów)
- ANDRZEJCZAK Mateusz Krystian: pozycja 3 : 6,54% (2 244 głosów)
- WŁADYSIAK Maryla: pozycja 4 : 6,54% (2 244 głosów)
- KOŃCZAREK Bartosz: pozycja 5 : 6,54% (2 244 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE „BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY”:
- PAWLAK-KOWALSKA Julita: pozycja 1 : 1,02% (351 głosów)
- WASIAK Milena: pozycja 2 : 1,02% (351 głosów)
- DRZEWIECKI Marcin Marek: pozycja 3 : 1,02% (351 głosów)
- MARKIEWICZ Krzysztof Tomasz: pozycja 4 : 1,02% (351 głosów)
- SOCHA Łukasz Bogdan: pozycja 5 : 1,02% (351 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GEOTERMIA KONFEDERACJA ZIEMI ZGIERSKIEJ:
- PAŹNIEWSKA Magdalena Joanna: pozycja 1 : 0,38% (129 głosów)
- SZABELA-BŁASZCZYK Ewa Maria: pozycja 2 : 0,38% (129 głosów)
- POSSELT Michał Maciej: pozycja 3 : 0,38% (129 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu zgierskiego z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- DOMINOWSKI Tomasz: pozycja 1 : 3,41% (3 184 głosów)
- WYDERKA Kamila Agnieszka: pozycja 2 : 3,41% (3 184 głosów)
- MARCISZKO Maciej Kazimierz: pozycja 3 : 3,41% (3 184 głosów)
- JÓŹWIAK Jan: pozycja 4 : 3,41% (3 184 głosów)
- SADOWSKA Bożenna: pozycja 5 : 3,41% (3 184 głosów)
- JANISZEWSKI Jerzy Rafał: pozycja 6 : 3,41% (3 184 głosów)
- TYPIAK-DOMAGAŁA Mariola: pozycja 7 : 3,41% (3 184 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- GLIŃSKI Ryszard Stanisław: pozycja 1 : 1,19% (1 113 głosów)
- PAŁKA Stanisław Jan: pozycja 2 : 1,19% (1 113 głosów)
- RYCHLIK Emilia Magdalena: pozycja 3 : 1,19% (1 113 głosów)
- PIETRZAK Zbigniew Michał: pozycja 4 : 1,19% (1 113 głosów)
- LIS Ireneusz Adam: pozycja 5 : 1,19% (1 113 głosów)
- KOWALSKA Katarzyna Małgorzata: pozycja 6 : 1,19% (1 113 głosów)
- ŁAZUTKA-GAWĘDA Paulina Anna: pozycja 7 : 1,19% (1 113 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- DĄBEK Iwona Maria: pozycja 1 : 8,39% (7 832 głosów)
- BARSZCZ Tomasz Andrzej: pozycja 2 : 8,39% (7 832 głosów)
- CICHECKI Arkadiusz: pozycja 3 : 8,39% (7 832 głosów)
- ZINSER Ilona: pozycja 4 : 8,39% (7 832 głosów)
- KWIATKOWSKA Agnieszka Urszula: pozycja 5 : 8,39% (7 832 głosów)
- PAPIS Renata: pozycja 6 : 8,39% (7 832 głosów)
- TOMASIK Damian Piotr: pozycja 7 : 8,39% (7 832 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE „BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY”:
- RUDA-ROŻNIAKOWSKI Adam Marcin: pozycja 1 : 1,16% (1 081 głosów)
- PIASECKI Paweł Piotr: pozycja 2 : 1,16% (1 081 głosów)
- KAWALEC Marcin Krzysztof: pozycja 3 : 1,16% (1 081 głosów)
- GRZĘDOWSKA Iwona Leokadia: pozycja 4 : 1,16% (1 081 głosów)
- PILARSKA Izabela Henryka: pozycja 5 : 1,16% (1 081 głosów)
- GAPIŃSKA Katarzyna Izabela: pozycja 6 : 1,16% (1 081 głosów)
- JANISZEWSKA Iwona Angelika: pozycja 7 : 1,16% (1 081 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GEOTERMIA KONFEDERACJA ZIEMI ZGIERSKIEJ:
- SIKORSKI Sebastian: pozycja 1 : 0,33% (307 głosów)
- SZABELA Julia Zuzanna: pozycja 2 : 0,33% (307 głosów)
- ZGIERSKI Marian: pozycja 3 : 0,33% (307 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu zgierskiego z okręgu nr 5
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- BURZYŃSKI Mirosław: pozycja 1 : 5,04% (4 138 głosów)
- ŁEBEDOWSKI Krzysztof Juliusz: pozycja 2 : 5,04% (4 138 głosów)
- BARTCZAK Aneta: pozycja 3 : 5,04% (4 138 głosów)
- ANTCZAK Andrzej Bogdan: pozycja 4 : 5,04% (4 138 głosów)
- BIRLET Grażyna Marianna: pozycja 5 : 5,04% (4 138 głosów)
- WALCZAK Jolanta Stanisława: pozycja 6 : 5,04% (4 138 głosów)
- MATUSZEWSKI Antoni Marek: pozycja 7 : 5,04% (4 138 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- PIETRUSZEWSKI Włodzimierz Adam: pozycja 1 : 2,37% (1 951 głosów)
- SZPAKOWSKI Dariusz Jarosław: pozycja 2 : 2,37% (1 951 głosów)
- POTAKOWSKA Anna Maria: pozycja 3 : 2,37% (1 951 głosów)
- DĘBSKA Katarzyna Agata: pozycja 4 : 2,37% (1 951 głosów)
- SIERADZKI Dariusz Piotr: pozycja 5 : 2,37% (1 951 głosów)
- GRALAK Malwina: pozycja 6 : 2,37% (1 951 głosów)
- WOSIECKI Sławomir: pozycja 7 : 2,37% (1 951 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- SAGALARA Aleksander Gustaw: pozycja 1 : 5,28% (4 341 głosów)
- POLASIŃSKA Barbara Zofia: pozycja 2 : 5,28% (4 341 głosów)
- PĘGOWSKA Jolanta: pozycja 3 : 5,28% (4 341 głosów)
- GRACZYK Agnieszka Władysława: pozycja 4 : 5,28% (4 341 głosów)
- SZCZEŚNIAK Waldemar Andrzej: pozycja 5 : 5,28% (4 341 głosów)
- TOMCZYK Benedykt Janusz: pozycja 6 : 5,28% (4 341 głosów)
- BANASIK Kinga Danuta: pozycja 7 : 5,28% (4 341 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE „BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY”:
- SKUPIŃSKI Przemysław Szczepan: pozycja 1 : 1,29% (1 062 głosów)
- ŁĘCZEWSKA Jolanta Katarzyna: pozycja 2 : 1,29% (1 062 głosów)
- AMROZIŃSKI Dariusz Antoni: pozycja 3 : 1,29% (1 062 głosów)
- KLUSKA Dariusz Wiesław: pozycja 4 : 1,29% (1 062 głosów)
- MAŁECKA Katarzyna Agnieszka: pozycja 5 : 1,29% (1 062 głosów)
- JERZAK Witold Jan: pozycja 6 : 1,29% (1 062 głosów)
- PLACEK-KUJAWSKA Beata Urszula: pozycja 7 : 1,29% (1 062 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GEOTERMIA KONFEDERACJA ZIEMI ZGIERSKIEJ:
- ZGIERSKI Łukasz Marcin: pozycja 1 : 0,69% (569 głosów)
- BABICKA Justyna Lidia: pozycja 2 : 0,69% (569 głosów)
- ZŁOTOCHA Bogusław: pozycja 3 : 0,69% (569 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
W jaki sposób wyłania się radnych powiatu?
Podczas wyborów do rady powiatu w każdym okręgu wyborczym wybiera się od 3 do 10 radnych. Okręgiem wyborczym jest jedna gmina.
W powiatach ustalane są okręgi wielomandatowe. Głosy przelicza się za pomocą specjalnej metody polegającej na tym, że sumuje się wyniki uzyskane przez poszczególne komitety i dzieli przez kolejne liczby naturalne. Komitet, który uzyskuje najwyższy wynik otrzymuje pierwszy mandat, drugi najwyższy wynik - drugi mandat itd.
W podziale głosów biorą udział tylko te komitety, które zdobyły powyżej 5 proc. głosów.
Może Cię zainteresować
Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?