MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Stadion Olimpii w Wojniczu zmienił swoje oblicze. Klubowy budynek i boisko przeszły całkowitą metamorfozę. A co z ceramiczną mozaiką?

Robert Gąsiorek
Robert Gąsiorek
Budynek klubowy na stadionie Olimpii zmienił się nie do poznania! Jest też nowa trybuna, bieżnia i boisko do siatkówki.
Budynek klubowy na stadionie Olimpii zmienił się nie do poznania! Jest też nowa trybuna, bieżnia i boisko do siatkówki. gmina Wojnicz
Zakończyła się przebudowa boiska i termomodernizacja budynku klubowego na stadionie Olimpii w Wojniczu. Obiekt przeszedł całkowitą metamorfozę. Nie udało się jednak zachować mozaiki, która zdobiła do tej pory obiekt. Ceramiczna kompozycja została przekazana Towarzystwu Przyjaciół Ziemi Wojnickiej, które szuka pomysłu, jak ją wykorzystać.

Olimpia Wojnicz będzie już niedługo grała na pięknym stadionie

Stadion miejski w Wojniczu, na którym na co dzień swoje mecze rozgrywała drużyna Olimpii, znajdował się w fatalnym stanie. Od wielu lat nie był remontowany i popadał w coraz większą ruinę. Szansa na jego metamorfozę pojawiła się dwa lata temu, gdy samorząd Wojnicza pozyskał na remont stadionu 1,4 mln złotych z Ministerstwa Sportu.

Na wiosnę tego roku rozpoczęły się długo wyczekiwane prace remontowe. W ramach inwestycji, która kosztowała w sumie 5 mln zł powstała już nowa trybuna, która będzie mogła pomieścić około pół tysiąca osób. Wokół stadionu pojawiła się także bieżnia, skocznia do skoków w dal oraz boisko do siatkówki. W ostatnim czasie zakończyła się też modernizacja klubowego budynku, w którym znajdują się szatnie i pomieszczenia socjalne. Obiekt po termomodernizacji zmienił się nie do poznania.

- Praktycznie już cały stadion jest zrobiony, wkrótce ruszą prace \wiązane z remontem płyty boiska. Myślę, że do wakacji obiekt będzie już całkowicie gotowy - mówi Tadeusz Bąk, burmistrz Wojnicza.

Na czas remontu stadionu piłkarze Olimpii rozgrywają swoje mecze domowe na stadionie w Dębinie Zakrzowskiej. Jednak prawdopodobnie w przyszłym sezonie zawodnicy powrócą na wyremontowany obiekt w Wojniczu.

Co się stanie z zabytkową mozaiką?

Remont stadionu w Wojniczu był oczekiwany przez mieszkańców, ale w trakcie prac pojawiły się pewne kontrowersje. Na budynku klubowym znajdowała się bowiem mozaika, która powstała w spółdzielni „Kamionka” w pobliskiej Łysej Górze. Miłośnicy sztuki apelowali do władz podtarnowskiego miasteczka o zachowanie mozaiki w dotychczasowym miejscu.

Burmistrz Bąk przekonywał jednak, że ze względu na zaplanowany zakres prac nie jest to możliwe. Mozaika ostatecznie została zdjęta z budynku. Niedawno samorząd przekazał ceramiczne dzieło Towarzystwu Przyjaciół Ziemi Wojnickiej, któremu zależało, aby je zabezpieczyć i zachować w Wojniczu. Pojawiły się też pierwsze pomysły na to, w którym miejscu umieścić mozaikę.

- Kiedyś na zebraniu padła taka propozycja, żeby na przykład wykorzystać ją na ściany sieni, która prowadzi między rynkiem a budynkiem dawnej szkoły w Wojniczu tam, gdzie jest izba regionalna. Ludzie tamtędy przechodzą i uważam, że jest to świetny pomysł - podkreśla Teresa Duman, prezeska Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Wojnickiej.

Są to jednak na razie wstępne propozycje i żadne decyzje nie zapadły. Towarzystwo niedawno otrzymało także od samorządu mozaikę, która zdobiła ściany przystanku autobusowego na wojnickim rynku.

Uczniowie szkoły Szczepanika łączą modę z ekologią i szyją torby z firanek

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na tarnow.naszemiasto.pl Nasze Miasto