Tarnowianie lubią biegać

Roman Kieroński
Lekkoatletyczne imprezy cieszą się w Tarnowie dużą popularnością
Lekkoatletyczne imprezy cieszą się w Tarnowie dużą popularnością Fot. archiwum
W ramach akcji "Cała Polska Biega" w Tarnowie rozegrano otwarte zawody w biegach przełajowych. Mimo fatalnej pogody na starcie imprezy, zorganizowanej przez tarnowski oddział Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół-Świat Pracy", w Parku Sanguszków stanęło ponad stu uczestników.

Rywalizację na trasach wiodących alejkami toczyli uczniowie tarnowskich szkół, wychowankowie Rodzinnego Domu Dziecka, a także sportowcy niepełnosprawni.

W biegu otwartym zwyciężył Grzegorz Czyż. Reprezentant Sokoła Tarnów pokonał dystans 5 km w czasie 15,44,00 min. Na mecie wyprzedził kolejnych biegaczy Sokoła: Grzegorza Bendkowskiego, Marka Łabuza i Pawła Moździerza. Miejsca w pierwszej dziesiątce zajęli: 5. Wojciech Jackowski, 6. Piotr Nowak, 7. Marcin Łata, 8. Paweł Malski, 9. Maciej Pokorny, 10. Jacek Kulesza.

Wśród pań najlepiej pobiegły: Kinga Iwanek, Marta Daniec i Barbara Trzaskuś. W czołówce uplasowały się ponadto: Karolina Machulska, Klaudia Stępkowska, Paulina Stępkowska, Agnieszka Jawor, Aleksandra Olszówka, Paulina Kamykowska i Magdalena Rękas.

W zabawie uczestniczyły całe rodziny. Przed rozpoczęciem zawodów efektowny pokaz tańców zaprezentowały uczennice Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych. Najlepsi w poszczególnych kategoriach otrzymali pamiątkowe medale, puchary i nagrody rzeczowe.

Codziennie rano najświeższe informacje z Tarnowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zamów newsletter!

Polecamy w serwisie kryminalnamalopolska.pl: Kradł benzynę na angielskich numerach

Strefa Biznesu: Plantatorzy ostrzegają - owoce w tym roku będą droższe