(© www.ryszardscigala.pl)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Kandydat na prezydenta miasta Tarnowa

Z wykształcenia jest fizykiem, z natury pogodnym optymistą, z pasji samorządowcem, politycznie od zawsze bezpartyjny, choć o określonych preferencjach.

Większość swojego życia zawodowego związany był z wielką chemią, a konkretnie z Zakładami Azotowymi w Tarnowie Mościcach S.A. Przeszedł tam wszystkie szczeble, aż do prezesa włącznie.

W dobrym współdziałaniu ze znakomitą załogą udało mu się wyprowadzić zakład z praktycznie beznadziejnej sytuacji, i z firmy przynoszącej wielomilionowe straty, przekształcić ją w zdrowy, dochodowy podmiot. Zdolny do prywatyzacji, i za który Skarb Państwa mógł uzyskać godziwą zapłatę.

Był ponadto wykładowcą wyższych uczelni oraz promotorem kilkunastu licencjatów. Do dziś chętnie współpracuje z młodzieżą, bo to szczery, bezkompromisowy partner.

Miał również niekłamaną przyjemność pełnienia funkcji prezesa Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego czy wiceprezesa krajowych władz organizacji inżynierskich.

Jest ekspertem w dziedzinie ochrony środowiska, byłem w tym zakresie biegłym sądowym i pracowałem na rzecz m.in. Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego, Sejmowej Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa, międzyresortowego zespołu przy Ministrze Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa.

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

tarnowianka (gość)

Uważam,że na w/w skrzyżowaniu:STARODĄBROWSKA-W POLSKIEGO, najlepsze byłoby RONDO, typu jak na skrzyżowaniu STARODĄBROWSKA-MICKIEWICZA, jest to rondo EXTRA, super, bezkolizyjne. Brawo za nie firmie STRABAG. Pomyśl Pan o Nas p. Prezydencie. A RADARY TAK-jak NAJSZYBCIEJ !!

mieszkaniec os. Północ (gość)

P. Prezydencie- jest Pan Moim i Mojej rodziny i kolegów jedynym NADAJĄCYM się na Prezydenta człowiekiem- MASZ Pan Nasze Głosy . Prosimy Pana o ZAŁATWIENIE 3 spraw. SPRAWA nr.1.-prosimy na skrzyżowaniu ulic:STARODĄBROWSKA-W.POLSKIEGO zamontować ŚWIATŁA, jest tam dużo wypadków nawet śmiertelnych i związane ze SPRAWĄnr. 2- ZAMONTOWAĆ na ulicy STARODĄBROWSKIEJ [na wysokośći Domu Starców] RADARÓW w obie strony [2], gdyż tam prawie każdy jedzie ok 100-120 km/h.SPRAWA nr.3 dotyczy parkingu przy ul.Starodąbrowskiej 24 -obok butików. Miasto przy udziale [niewielkim] wybudowało tam parking. Handlujący tam "butikowcy" ZAWŁADNĘLI całością i zamotowali znak-zakaz zatrzymywania dla innych i NIE wpuszczają tam aut -wzywają nawet POLICJĘ. ZNAK jest ZAŁATWIONY na "lewo-po znajomości"-SAMI się chwalą. POWINNO być ! -mogą sobie najwyżej pomalować KOPERTĘ przed swoim "butikiem". P. Prezyd. proszę wydać POLECENIE sprawdzenia PRAWIDŁOWOŚCI zamontowania tam w/w ZNAKU i ZAŻĄDANIA na PIŚMIE uzasadnienia od sprawdzającego pionu dyrektora. Jeden z "butikowców" twierdzi,że WSZYSTKO może-może ma rację, ale chyba NIE z Panem te NUMERY.Pozdrawiam- odpowiedzi NIE żądam, tylko załatwienia lub NIE [z jakiegoś powodu].