Żużlowcy Unii w półfinale MDMP

Roman Kieroński
Żużlowcy Tauronu Azotów Tarnów w eliminacjach Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski w grupie drugiej zajęli drugą lokatę. W czterech turniejach zdobyli 14 punktów "dużych" i 64 "małych".

Wraz z triumfatorami - zawodnikami RKM - ROW Rybnik - 20 punktów i + 90 "małych", Włókniarza Częstochowa i Marmy- Hadykówki Rzeszów awansowali do turnieju półfinałowego. Z grupy pierwszej awans uzyskały zespoły: Stali Gorzów, Falubazu Zielona Góra i Ostrovii Ostrów Wielkopolski. Stawkę półfinalistów uzupełniają: Unia Leszno, Start Gniezno i Wanda Kraków - z grupy trzeciej oraz Polonia Bydgoszcz, Unibax Toruń, Orzeł Łódź i Wybrzeże - Lotos Gdańsk.

Półfinały rozegrane zostaną już dziś. Żużlowcy " Jaskółek" - wystartują z numerami 13, 14, 15 i 26 - o awans walczyć będą na torze w Gnieźnie. Ich rywalami będą zespoły: Speedway Wandy Kraków, Włókniarza Częstochowa, Startu Gniezno, RKM -ROW Rybnik, Unii Leszno i Marmy - Hadykówki Rzeszów.

W drugim półfinale w Gdańsku walkę o awans do finału stoczą ekipy: Ostrovii, Falubazu Zielona Góra, Polonii Bygdoszcz, Unibaksu Toruń, Stali Gorzów i Wybrzeża Lotosu Gdańsk.

Finał Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski zaplanowany jest w dniu 1 września. Wystąpi w nim siedem najlepszych zespołów - trzy z półfinału w Gnieźnie i cztery z turnieju w Gdańsku. Mistrzowskiego tytułu bronić będą żużlowcy Unibaksu. Złoty medal wywalczyli przed rokiem na własnym torze, a w drużynie jeździli Damian Celmer, Emil Pulczyński, Bartosz Pietry-kowski, Kamil Pulczyński i Łukasz Przedpełski. Torunianie rywalizację w grupie przegrali z rywalami zza miedzy - żużlowcami bydgoskiej Polonii. Na podium stanęli też zawodnicy Stali Gorzów i Unii Leszno.

Żużlowców "Jaskółek " z Szymonem Kiełbasą na czele stać na awans do finału.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0