Zdobądź dofinansowania na instalacje fotowoltaiczne w Tarnowie!

Materiał informacyjny Solgro
Zdobądź dofinansowanie na instalacje fotowoltaiczne w Tarnowie! Dla osób, które czekały na dotacje związane z fotowoltaiką, mamy świetną informację. Już teraz startuje program Mój Prąd 3.0, gdzie każdy mieszkaniec Polski będzie mógł starać się o dofinansowanie w kwocie 3 000 zł pod pewnymi warunkami. Dodatkowo można starać się inną dotacje nawet do 6 000 zł, co w sumie pozwoli maksymalnie obniżyć koszty wykonania instalacji fotowoltaicznej.

Jakie warunki należy spełnić, aby skorzystać z programu Mój Prąd 3.0?

Aby otrzymać dofinansowanie w wysokości 3 000 zł z programu Mój Prąd 3.0, należy spełnić pewne kryteria. Szczegółowe informacje na temat wszystkich wymogów możesz znaleźć na stronie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Poniżej przedstawiamy podstawowe warunki, które są brane pod uwagę, wedle których przyznawane będą wspomniane wyżej dotacje.

- Instalacja fotowoltaiczna powinna być wykonana po dacie 31 stycznia 2020 r. i może zostać wykonana do 22 grudnia 2021 r. Należy zwrócić uwagę, że dofinansowanie to nie może przekroczyć 50 proc. kwoty wykonania całej instalacji fotowoltaicznej.

- Dotacja przysługuje wszystkim osobom, które mają zakończony projekt. Instalacja fotowoltaiczna dodatkowo musi być podłączona do sieci operatora systemu dystrybucyjnego.

- Pieniądze z dotacji będą przysługiwały wyłącznie osobom fizycznym. Dotacja nie obejmuje osób, które chcą skorzystać z zielonej energii dla swojej firmy.

- Podzespoły, z których wykonana zostanie fotowoltaika, muszą być nowe i nie mogą być wykonane wcześniej niż maksymalnie 2 lata przed założeniem.

Inne kryteria, jakie należy spełnić, aby móc otrzymać dane dofinansowanie znajdziesz na stronie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, dlatego zachęcamy do zapoznania się z regulaminem.

Dodatkowa dotacja dla mieszkańców Tarnowa – jakie trzeba spełnić kryteria?

Oprócz dotacji z programu Mój Prąd 3.0 mieszkańcy Tarnowa mogą również skorzystać z dofinansowania od Miasta Tarnów. Jakie trzeba spełnić warunki, aby otrzymać dofinansowanie nawet do 6 000 zł dotacji? Poniżej znajdziesz kilka niezbędnych warunków, a na stronie Urzędu Miasta znajdziesz szczegółowy regulamin przyznania dofinansowania.

- Osoba, która składa wniosek o dotację w Urzędzie Miasta Tarnów, musi być właścicielem nieruchomości lub mieć pozwolenie na montaż instalacji od wszystkich współwłaścicieli.

- Nieruchomość nie może być lokalem do prowadzenia działalności gospodarczej.

- Fotowoltaika wykonana w danym lokalu może służyć wyłącznie do zasilenia urządzeń elektrycznych w gospodarstwach domowych.

- Osoba składająca wniosek nigdy wcześniej nie otrzymała dotacji do fotowoltaiki.

Te i inne kryteria niezbędne do otrzymania dotacji z programu Fotowoltaika Tarnów są wyszczególnione na stronie Urzędu Miasta Tarnów.

Jakie podzespoły są wykorzystywane do montażu fotowoltaiki w ramach dotacji?

Okazuje się, że wiele osób obawia się, iż w ramach dotacji fotowoltaika będzie wykonana z niskiej jakości materiałów. Decydując się jednak na dobrego wykonawcę, możesz być pewien, że do wykonania instalacji zostaną użyte najwyżej jakości podzespoły. Dla miasta Tarnów fotowoltaikę wykonuje firma Solgro, która bazuje na podzespołach opartych o nowoczesne technologie. Bazuje na panelach fotowoltaicznych marki Soluxtec MgbH, niemieckiego producenta, dla którego rozwój zielonej energii w Europie odgrywa główną rolę!

Firma ta od lat cieszy się zaufaniem klientów, a wykonane do tej pory instalacje w dalszym ciągu służą swoim właścicielom. Panele fotowoltaiczne marki Soluxtec, które są wykorzystywane do montażu danych instalacji, stworzone są na bazie najnowszych technologii. Warto więc postawić na sprawdzoną markę, bazującą na najlepszych podzespołach.

Postaw na odnawialne źródła energii i zdobądź dofinansowanie na fotowoltaikę w niskiej cenie!

Dodaj ogłoszenie