MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Trasy rowerowe do 19 km od Kostrzyna nad Odrą. Pomysły na jednodniową wyprawę. Gdzie w weekend 1 - 2 czerwca?

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Wideo
od 16 lat
Rozważasz wyprawę rowerową z Kostrzyna nad Odrą? Podpowiadamy, gdzie warto się wybrać. Wybraliśmy 5 ciekawych tras. Mogą mieć różne stopnie trudności czy długości, dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie. Wspólnie z Traseo proponujemy Wam 5 tras na wyjazd rowerem w odległości do 19 km od Kostrzyna nad Odrą. Co tydzień wybieramy inny zestaw. Zobacz, jakie trasy rowerowe w pobliżu Kostrzyna nad Odrą warto wybrać w weekend.

Spis treści

Trasy rowerowe w pobliżu Kostrzyna nad Odrą

We współpracy z Traseo wybraliśmy dla Was 5 tras rowerowych w odległości do 19 km od Kostrzyna nad Odrą, które sprawdzili inni rowerzyści. Wybierz najlepszą dla siebie.

Jazda rowerem to bardzo lubiana forma aktywności szczególnie w ciepłych miesiącach. Oczywiście nie tylko. Najwięksi pasjonaci jeżdżą rowerem przez cały rok. Nic w tym dziwnego, ponieważ rower daje nam wiele korzyści. Ruch jest dobry dla naszego zdrowia, a przy okazji możemy odwiedzić ciekawe miejsca. Można również wybrać rower jako środek lokomocji i dojeżdżać nim do pracy czy na zakupy.

Jeśli więc szukasz pomysłów na trasy w okolicy miejsca zamieszkania, bardzo dobrze trafiłeś. Poniżej przedstawiamy 5 wybranych tras, które polecane są przez innych użytkowników. Wracaj do tego artykułu regularnie, ponieważ będzie on aktualizowany i będą pojawiać się nowe trasy.

Zanim wyruszysz w drogę, sprawdź, jaka będzie pogoda. W sobotę 01 czerwca w Kostrzynie nad Odrą ma być 26°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi 59%. W niedzielę 02 czerwca w Kostrzynie nad Odrą ma być 23°C. Prawdopodobieństwo pojawienia się deszczu wynosi 86%.

🚲 Trasa rowerowa: Jezioro Marwicko

  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 68,13 km
  • Czas trwania wyprawy: 2 godz. i 52 min.
  • Przewyższenia: 81 m
  • Suma podjazdów: 1 184 m
  • Suma zjazdów: 1 239 m

Kys30 poleca trasę mieszkańcom Kostrzyna nad Odrą

Niedzielny trip na spontanie zaprowadził mnie nad jezioro Marwicko. Pogoda dzisiaj nie była za ciekawa mgły, deszcz, temperatura 1,5-2°C. Przebieg trasy mieszany asfalt i dukty leśne, z dużą ilością błota.
Przebieg trasy: Dębno-Mostno-Mosina-Tarnów-Wysoka-Ściechów-Lubiszyn-Tarnów-Barnówko-Dębno.
Mimo deszczu, błota to trasa dostarczyła mi wielu pozytywnych wrażeń :)
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Łąkomin na spontanie

  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 37,07 km
  • Czas trwania wyprawy: 2 godz. i 46 min.
  • Przewyższenia: 30 m
  • Suma podjazdów: 323 m
  • Suma zjazdów: 328 m

Trasę dla rowerzystów z Kostrzyna nad Odrą poleca Kys30

Wiosenna spontaniczna trasa do Łąkomina :)
Tematem dzisiejszej trasy są walory przyrodnicze okolicy Łąkomina.

Łąkomin (niem. do 1945 r. Lindwerder) jest to niewielka wieś położona w województwie lubuskim, w powiecie gorzowskim, w gminie Lubiszyn.
Miejscowość została założona w 1765 r. na terenie starej smolarni, jako kolonia Barnówka. W 1801 r. mieszkało tutaj 3 kolonistów i znajdowała się smolarnia[6]. W 1844 r. Łąkomin liczył już 27 budynków mieszkalnych, działał młyn (Sennewitz Mühle). Od 29.04.1872 r. stał się oddzielną gminą (niem. Gemeinde) i uniezależnił od Barnówka. W końcu XIX w. wybudowano tu pałac, którego właścicielem był berliński przemysłowiec. Po 1945 r. wieś popadła w ruinę, a wiele budynków zostało rozebranych prawdopodobnie na rzecz odbudowy Warszawy. Ocalał jedynie pałac (splądrowany przez wojska radzieckie) i zabudowania przypałacowe.
Polska nazwa Łąkomin została nadana w 1948 r.
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Lemierzyce Słońsk

  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 100,84 km
  • Czas trwania wyprawy: 5 godz. i 49 min.
  • Przewyższenia: 70 m
  • Suma podjazdów: 543 m
  • Suma zjazdów: 542 m

Kys30 poleca trasę mieszkańcom Kostrzyna nad Odrą

Heeresmunitionsanstalt Sonnenberg - Wehrkreis III Berlin.
Wojskowe Zakłady Amunicyjne Słońsk - III Okręg Wojskowy Berlin.
Limmritz oder Sonnenburg

Pomiędzy Lemierzycami a Słońskiem do lat 60. XX w. funkcjonował przystanek kolejowy Lemierzyce-Gaj. Jeszcze w latach 40. był pełnoprawną stacją kolejową, dziś zachowały się nikłe ślady torów a w miejscu przystanku zbudowano pod koniec XX w. potężny elewator zbożowy. W okalającym ten teren lesie poruszać się należy ostrożnie. W wielu miejscach można natknąć się na dziwne ruiny a właściwie omszałe i porośnięte lasem fundamenty, niespodziewane dziury (to dawne wywietrzniki lub włazy) oraz spore zagłębienia terenu, które są niczym innym, tylko lejami po wybuchach. No i nadal można natrafić na niewybuchy…

W latach II wojny funkcjonowała tu fabryka amunicji, budowana w latach 30. przez francuskich jeńców z Alt Drewitz . Według opisu jednego z jeńców, każdy z baraków „wyglądał na spokojny wiejski domek. Każda prochownia była całkowicie zamaskowana. Wszystkie budynki fabryki były parterowe i przykryte czerwoną dachówką. Na dachach jednak wmontowane były żelazne klamry, które przygotowano do zamaskowania tych miejsc”. Do każdego z magazynów biegła utwardzona droga i tory kolejowe. Fabryka była tak utajniona, że dopiero olbrzymi (przypadkowy) wybuch zwrócił uwagą okolicznym mieszkańcom na jej istnienie.

Po wojnie naziemne budynki zostały rozebrane, jednak częściowo zasypane zbiorniki przeciwpożarowe czy niektóre podziemne magazyny budowane dla przechowywania potrzebnych do produkcji chemikaliów pozostały. Między bajki natomiast można włożyć informacje o ich wielopoziomowości (w głąb). Zachowała się też dawna wieża przeciwpożarowa – niezbyt stabilna i bez jakichkolwiek schodów wewnątrz.
Nawiguj


Jaka będzie pogoda?

🚲 Trasa rowerowa: Zimowy Park Ujście Warty

  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 53,06 km
  • Czas trwania wyprawy: 2 godz. i 23 min.
  • Przewyższenia: 51 m
  • Suma podjazdów: 573 m
  • Suma zjazdów: 563 m

Trasę rowerową mieszkańcom Kostrzyna nad Odrą poleca Kys30

Niedzielny rowerowy wypad do Parku Ujście Warty. Zaplanowanej trasy nie udało mi się w całości przejechać ze względu na kilka zdarzeń na trasie. Pierwszą poważną przeszkodą była silna śnieżyca w okolicach Kaleńska która towarzyszyła mi aż do Dąbroszyna. Śnieg padał tak intensywnie, że gdyby okulary miały wycieraczki to i tak nie nadążyły by odbierać padającego śniegu ;) Efektem tego był bałwan na rowerze oklejony cały mokrym sniegiem (temperatura 0°C) W Dąbroszynie śnieżyca ustała, lecz śnieg padał nadal, więc spróbowałem wjechać do parku i tu klops: z przedniego koła wylatało powietrze, okazało się że łatka którą przykleiłem tydzień temu w terenie puściła (FUCK!) Mokry i zmarznięty kleję dentkę i oduszczam sobie dalsze wojaże, czas wracać do domu (jakieś 30-parę kilometrów jeszcze przede mną)
Trasa w warunkach letnich należy do bardzo łatwych, a w warunkach zimowych to już nie jest tak kolorowo :)
Nawiguj


Sprawdź rowery i akcesoria dla Ciebie

Materiały promocyjne partnera

🚲 Trasa rowerowa: Dębno- Siekierki

  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 81,12 km
  • Czas trwania wyprawy: 3 godz. i 23 min.
  • Przewyższenia: 103 m
  • Suma podjazdów: 1 715 m
  • Suma zjazdów: 1 755 m

Kys30 poleca trasę rowerzystom z Kostrzyna nad Odrą

Wycieczka z Dębna do Siekierek.Trasę oceniam jako średnią gdyż najtrudniejszymi odcinkami trasy są odcinki dróg leśnych i polnych.
Przebieg trasy: Dębno, Oborzany, Wysoka, Sitno (dojazd do Sitna drogą polną), Mieszkowice, Rezerwat Jeziora Sięgniewskie, Gozdowice, Stare Łysogórki, Siekierki. Droga powrotna przebiega przez: Siekierki, Stare Łysogórki, Słubin, Moryń Dwór, Moryń, Macierz, Mieszkowice, Ranowo, Zielin, Smolnica, Dębno.
Na tej rasie wato też poświęcić trochę czasu na zwiedzenie Morynia, gdzie znajduje się wiele ciekawych zabytków oraz jezioro Możycko z piękną plażą i przylegającym do niej Geoparkiem. Kolejne ciekawe miasteczko to Mieszkowice posiadające wiele ciekawych zabytków i piękny ryneczek wraz z ratuszem pomnikiem Mieszka I i kościołem.
Nawiguj


Pora na serwis roweru?

traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Okazje

Kochasz rower ale zakupy robisz rozważnie? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Jak dbać o rower?

Miłośnicy jazdy na rowerze wiedzą, jak istotne jest utrzymywanie jednośladu w dobrym stanie technicznym. Jest to bardzo ważne dla komfortu oraz bezpieczeństwa podczas jazdy. Przegląd roweru powinno wykonywać się przynajmniej raz w roku. A najlepiej dwukrotnie - przed oraz po sezonie. Oczywiście, jeśli w trakcie sezonu zdarzą się jakieś uszkodzenia, najlepiej je od razu naprawić.

Serwisować sprzęt można samodzielnie lub oddając go w ręce specjalistów. Odpowiednio dbając o swój sprzęt zapewnisz sobie, że dłużej Ci posłuży. Jest to szczególnie istotne, jeśli często na nim jeździsz. Wbrew pozorom przegląd roweru nie jest taką prostą sprawą. Jeśli chcesz samodzielnie serwisować swój rower, koniecznie poszukaj poradników, w jaki sposób to robić.

Przydatne akcesoria na rower

Akcesoria rowerowe możemy podzielić na te niezbędne oraz dodatkowe. Wymagane jest:

  • oświetlenie, które nie zawsze jest na wyposażeniu, gdy kupujemy rower
  • a także dzwonek. Tak jak w przypadku lamp, najczęściej trzeba go dokupić.

Lampka z przodu powinna być biała, a z tyłu czerwona. Przy wybieraniu dzwonka zwróć uwagę na dźwięk, jaki wydaje.

Z dodatkowego wyposażenia warto wybrać:

  • błotniki - szczególnie istotne są, gdy nie zraża Cię brzydka pogoda do jazdy
  • odblaski na koła, bagażnik oraz siodełko - dla zwiększenia widoczności
  • stopka lub inaczej nóżka - by móc zaparkować rower
  • zapięcie do roweru - by móc go bezpiecznie spuścić z oczu
  • saszetka na rower - często z przeźroczystym przodem i specjalną kieszonką na telefon, by móc widzieć ekran podczas jazdy
  • uchwyt na bidon oraz bidon
  • koszyk na rower - jeśli chcesz nim jeździć na zakupy
  • fotelik dla dziecka - dla rodziców
  • pompka
  • stojak rowerowy - jeśli będziesz samodzielnie serwisować rower
  • akcesoria i narzędzia do serwisowania roweru

Omówiliśmy przydatne akcesoria rowerowe, to teraz czas na strój na rower. Oczywiście wygodne, sportowe buty oraz strój to podstawa. Ciekawą alternatywą są specjalnie spodenki, majtki lub legginsy na rower, które zapobiegają obtarciom i bólom. Przydatne będą również rękawiczki na rower, czapka z daszkiem lub zwykła oraz okulary - niekoniecznie przeciwsłoneczne. Okulary rowerowe są specjalnie dopasowane do twarzy, by nie odstawały. Znajdziesz takie przeciwsłoneczne oraz z przeźroczystymi szkiełkami, które chronią oczy przed owadami i wysuszaniem oczu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kostrzynnadodra.naszemiasto.pl Nasze Miasto