Unia na remis z Wierną

Marcin Foltyn
Umiarkowanym sukcesem zakończył się pierwszy w tym sezonie wyjazd dla piłkarzy tarnowskiej Unii. "Jaskółki" po bardzo emocjonującym spotkaniu zremisowały 3-3.

Trener gości Marcin Manelski był bardzo zadowolony z postawy swoich podopiecznych, choć na początku nic nie zapowiadało, że tarnowianie wywiozą z Małogoszczy jakiekolwiek punkty.

Gospodarze rozpoczęli ze sporym animuszem i szybko prowadzili już 2-0, po trafieniach Bienia z rzutu karnego oraz Kajdy. "Jaskółki" jednak niespodziewanie wróciły do gry jeszcze przed przerwą. Najpierw Węgrzyn a następnie Wolański doprowadzili do wyrównania.

Po przerwie gra była bardziej wyrównana. Ponownie prowadzenie objęła Wierna po trafieniu Kajdy. Wyrównał, na kwadrans przed końcem meczu, najlepszy strzelec Unii , Wolański.

Wierna Małogoszcz - Unia Tarnów 3:3 (2:2)
Bramki: Bień 15 karny, Kajda 30, 67 - Węgrzyn 40, Wolański 43, 75.
Sędziował: Artur Janaszek (Kielce).
Widzów: 350.
Wierna: Zieliński 3 - Kwaśniewski III, Bień 3, Będkowski 2, Piotrowski 2I- Kita 3 (75 Zięcikiewicz), Pawłowski 3, Gajda 3 (78 Kowalski), Miernik 2 (46 Hajduk 3) - Malinowski 3, Kajda 5 I(80 Coksa). Trener: Mariusz Lniany.
Unia: Szuba 3 - Pawlak 3, Furmański 3, Mikołajczyk 3, Węgrzyn 4 I- Drozdowicz 3 (68 Witek), Kazik 3 (75 Nytko), Ślęzak 3 (80 Kroker), Matras 4 - Wolański 5 (88 Ojirogbe), Ogar 3. Trener: Marcin Manelski.