Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

To jest miejsce, gdzie zielonogórzanie uwielbiają spacerować. Chcesz, żeby było tam czysto i nie było potłuczonego szkła i innych śmieci?

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Uczestnicy akcji podzielą się na grupy. Im więcej będzie chętnych, tym większy obszar uda się posprzątać
Uczestnicy akcji podzielą się na grupy. Im więcej będzie chętnych, tym większy obszar uda się posprzątać Mariusz Kapała
Jeśli odpowiadasz na pytanie z tytułu twierdząco, dołącz do tej akcji. Kolejny raz członkowie grupy EKM Morsy Lubuskie zapraszają do wspólnego sprzątania świata. Razem z chętnymi mieszkańcami znów zadbają o wygląd Dzikiej Ochli w Zielonej Górze i tamtejszej okolicy.

Sprzątanie świata w Zielonej Górze. Co ludzie wyrzucają?

Członkowie grupy EKM Lubuskie Morsy na koniec morsowego sezonu zachęcają zielonogórzan do wspólnej akcji. Od kilku lat to przedsięwzięcie otwarte dla wszystkich, którym zależy na tym, aby miejsce, w którym spacerują z dziećmi, psami, znajomymi, czy w pojedynkę, było zadbane.

– Wszystkiego służby nie zrobią, wiemy o tym. Sami też powinniśmy dbać o naszą okolicę – podkreśla Radosław Brodzik z morsującej grupy.

Co roku uczestnicy akcji zbierają po kilkanaście worków wypełnionych tym, co inni wyrzucają w lesie. Najwięcej jest butelek po alkoholu, często rozbitych.

– To szkło trzeba z lasu zabrać, może się dziecko przewrócić i skaleczyć, albo pies skaleczy się na spacerze. Dbamy o wspólne bezpieczeństwo – dodaje Brodzik. Zdarza się ludziom wyrzucać do lasu różne rzeczy. Jest dużo plastikowych toreb, kawałków starych blach, opony.

Uczestnicy akcji dzielą się na grupy i sprzątają okolice Dzikiej Ochli. Im więcej będzie osób, tym większy teren będzie możliwy do ogarnięcia, m.in. trakt spacerowy od strony centrum w kierunku Ochli, Liliowy Las, okolice ul. Botanicznej. Każda para rąk przyda się w tej akcji.

Zobacz, jak było rok temu:

Sprzątanie świata. Dlaczego to robią?

Worki i rękawiczki zapewni firma JAS-RECYKLING, która też odbierze zebrane odpady. Kto ma, może zabrać ze sobą mocniejsze rękawice ogrodowe.

– Robimy to dlatego, bo po pierwsze, jako morsy korzystamy z obszaru Dzikiej Ochli od wielu lat. Przykro powiedzieć, ale czasem ktoś urządzi sobie tutaj imprezę i nie sprząta po gościach. Prosimy żeby dbać o ten teren, miejsce śmieci jest w śmietnikach, które są na miejscu. Dbamy też o ten teren dlatego, że wielu z nas to społecznicy. Angażujemy się w różne akcje, również takie, których celem jest sprzątanie świata – wyjaśnia Radosław Brodzik. – Chcemy, aby nasz przykład pokazywał, że warto sprzątać też wokoło naszej przestrzeni.

Akcja potrwa około 2-3 godzin. Początek o godz. 9.20 w niedzielę, 17 marca.

Zobacz EKM Morsy Lubuskie

Zobacz też wideo: EKM Lubuskie Morsy zachęcają do badań

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto