Tauron Liga siatkarek. Roleski Grupa Azoty Tarnów bez punktów w meczu z Grotem Budowlanymi Łódź

Artur Bogacki
Krzysztof Szymczak
W meczu 21. kolejki Tauron Ligi siatkarki Roleskiego Grupy Azoty Tarnów przegrały z Grotem Budowlanymi Łódź (mecz odbył się 24 marca 2023 r.). Już wiadomo, że beniaminek z Małopolski nie awansuje do play-off.

Roleski Grupa Azoty Tarnów - Grot Budowlani Łódź 1:3 (12:25, 22:25, 25:23, 20:25)

Roleski Grupa Azoty: Szczepańska, Szumera, Marcyniuk, Świstek, Ponikowska, Mazenko, Żurawska (libero) oraz Pawłowska (libero), Rybak.
Grot Budowlani: Polak, Kukulska, Pol, Durul, Kazała, Sobolska, Łysiak (libero) oraz Kędziora, Lisiak, Kąkol, Łazowska, Gawlak, Kędziora.

Ten mecz miał być dla "Żyraf" ostatnim w rundzie zasadniczej (a prawdopodobnie także w całym sezonie) przed własną publicznością, ale trzeba go było przenieść - z przyczyn niezależnych od klubu - do Łodzi. Okazało się, że miejska hala w Tarnowie w tym terminie jest zajęta przez... badmintonistów. Dobrze, że ekipa z Łodzi zgodziła się na rozegranie meczu u siebie, inaczej byłby walkower i jeszcze większy wstyd.

Aby liczyć na grę w play-off, tarnowianki dwa następne (ostatnie) mecze (ten oraz z #VolleyWrocław) musiały wygrać za pełną pulę i liczyć na korzystne inne wyniki. Już po dwóch setach piątkowego spotkania wiadomo było, że ten pierwszy warunek nie zostanie spełniony. Inauguracyjną partię łodzianki wygrały bardzo pewnie, do 12; w drugiej było do 22, ale zwycięstwo faworyta w zasadzie nie było zagrożone.

W trzeciej odsłonie układ sił się zmienił, częściej prowadziły tarnowianki i były górą. W czwartym secie siatkarki z Małopolski miały szansę, prowadziły 16:15, ale potem przyjezdne przejęły inicjatywę i wygrały cały mecz.