Tarnowskie siatkarki nie dały rady rywalkom z Warszawy [ZDJĘCIA, RELACJA]

Aleksandra Kaczyńska
W decydującym, piątym meczu o wejście do finału play-off o mistrzostwo I ligi, siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów uległy na własnym boisku rywalkom z Wisły Warszawa 0:3. Pozostaje im teraz już tylko walka o trzecie miejsce w lidze.

Pierwsza partia była zacięta, zespoły szły punkt za punkt. Przy stanie 15:15, skutecznie ze środka zaatakowała Anna Lewandowska. W następnej akcji obiła blok Ewelina Mikołajewska i Wisła wyszła na prowadzenie. W końcówce seta asem serwisowym popisała się Sabina Podlasek, który doprowadził do remisu (23:23). W kolejnych dwóch akcjach warszawianki zagrały skutecznie blokiem i wygrały tego seta 23:25.

Na początku drugiego seta gospodynie objęły prowadzenie 7:4. 8 punkt dla swojej drużyny zdobyła Magdalena Pytel. Przy stanie 9:6, po długiej wymianie skutecznie zaatakowała ze skrzydła Katarzyna Marcyniuk. Gospodynie przez dłuższy czas utrzymywały sporą przewagę w tym secie (14:9, 16:11, 18:12). Przy stanie 24:20 tarnowianki nie wykorzystały piłek setowych, natomiast w drużynie Wisły, dobrze w ataku spisywały się: Katarzyna Marcyniuk i Żaneta Baran. Ostatecznie to warszawianki wygrały drugą partię 24:26.

Trzeci set rozpoczął się od prowadzenia Wisły (2:6). Tarnowianki zaczęły gonić rywalki i udało im się doprowadzić do remisu (14:14). Zespoły szły punkt za punkt (19:19). W końcówce seta to gospodynie miały cztery punkty przewagi i piłki setowe w górze (24:20), jednak warszawianki nie odpuściły i wyrównały wynik (24:24). Przyjezdne ostatecznie wygrały tego seta na przewagi (26:28) i całe spotkanie.

Tym samym drużyna ze stolicy zagra w finale o mistrzostwo I ligi kobiet z Jokerem Świecie, natomiast tarnowianki zmierzą się z Dąbrową Górniczą w walce o 3 miejsce.

MVP meczu została wybrana Alicja Markiewicz.

Grupa Azoty PWSZ Tarnów: Joanna Sikorska, Paulina Bałdyga, Magdalena Pytel, Klaudia Grzelak, Magdalena Szabó, Maja Grodzka oraz Aleksandra Guzikiewicz-Kielar (libero), Magdalena Jurczyk, Sabina Podlasek.

Wisła Warszawa: Żaneta Baran, Katarzyna Marcyniuk, Katarzyna Połeć, Anna Lewandowska, Ewelina Mikołajewska, Elena Novgorodczenko oraz Alicja Markiewicz (libero), Agnieszka Banasiak.