Rusza pierwszy weekend ferii, a wielbiciele białego szaleństwa wcale nie muszą planować dalekiej eskapady, by poszusować na stoku. Wystarczy kilkunastominutowa podróż samochodem, by dotrzeć do Lubinki lub Siemiechowa.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W regionie tarnowskim najszerszą ofertę dla narciarzy ma stacja "Jurasówka" w Siemiechowie. Na najmłodszych i uczących się dopiero szusowania czeka "ośla łączka" z krótkim wyciągiem (karnet 10-przejazdowy w weekendy - 9 zł). Bardziej zaawansowani mogą zjechać jedną z dwóch tras - 350 lub 600-metrową. Obie kończą się przy większym wyciągu (karnet na 10 przejazdów w weekend kosztuje 18 zł).

Stok jest sztucznie naśnieżany i oświetlony. Wczoraj pokrywa białego puchu miała w Siemiechowie 40-70 centymetrów grubości. Szusować można w soboty w godz. 9-21, a w niedzielę 9-20.

Jeszcze bliżej Tarnowa działa wyciąg Lubinka. Mali narciarze mają do dyspozycji krótką 100-metrową trasę (10 przejazdów na małym wyciągu w weekendy kosztuje 5 zł). Trasa stoku dla doświadczonych narciarzy ma 750 metrów długości (10-przejazdów orczykiem w weekend kosztuje 30 zł). Stok jest sztucznie naśnieżany i oświetlony. Śniegu na Lubince było wczoraj ponad pół metra. Stok czynny jest w godz. 9-21.

W obu stacjach narciarskich można skorzystać z usług instruktora (godzina nauki 50 zł). Nie dysponujący sprzętem, moga go na miejscu wypożyczyć. Za komplet dla dorosłych na 3 godziny płacimy 30 zł. W Lubince i Siemiechowie czynne są punkty gastronomiczne. Poza weekendem ceny wyciągów są niższe.
W tym sezonie zamknięty jest wyciąg w Jastrzębi koło Ciężkowic. W podbocheńskiej Woli Nieszkowskiej sezon jeszcze nie został zainaugurowany.

Wiadomości Kraków, Wydarzenia Kraków

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!