Tarnowianki wygrały w Opolu i są już w półfinale I ligi!

Aleksandra Kaczyńska
archiwum Tomasz Schenk
W trzecim meczu pierwszej fazy play-off Grupa Azoty PWSZ Tarnów pokonała na wyjeździe zespół Uni Opole 3:1 (25:19, 25:20, 18:25, 25:18). Tarnowianki, w rywalizacji z Uni straciły tylko dwa sety i zameldowały się w półfinale walki o mistrzostwo I ligi kobiet.

Siatkarki z Tarnowa zaczęły pierwszego seta od prowadzenia 8:4. Dobra gra pozwoliła utrzymać sporą przewagę w tej partii, którą przyjezdne ostatecznie wygrały 25:19.

Drugi set rozpoczął się od skutecznej akcji Magdy Jurczyk. Przy stanie 4:3 mocno na lewym skrzydle zaatakowała Ciesiulewicz. Przy zagrywce Magdy Pytel Tarnów wyszedł na prowadzenie 8:5. Szósty punkt dla gospodyń zdobyła z drugiej linii Maternia. Przy stanie 9:7 długą wymianę zakończyły na swoją korzyść opolanki. Do remisu doprowadził błąd w ataku przyjezdnych. W następnej akcji piłkę przechodzącą wykorzystała Joanna Pacak. Wówczas o przerwę dla swojego zespołu poprosił Michał Betleja. Tarnowianki w końcówce seta dobrze zagrały blokiem, w ataku świetnie spisywała się Asia Sikorska. 25 punkt dla Tarnowa zdobyła blokiem Magda Pytel.

Trzecią odsłonę rozpoczęła atakiem ze środka Witowska. Opolanki zdobyły cztery punmtu z rzędu. Złą passę Grupy Azoty przerwała atakiem z lewej strony Asia Sikorska. Przy stanie 1:6 o czas poprosił Michał Betleja. Po nim gospodynie zagrały dobrze blokiem. Opolanki wypracowały sobie sporą przewagę, której nie roztrwoniły już do końca seta (18:25).

Czwarta partia rozpoczęła się od mocnego uderzenia Sikorskiej z prawej strony. W odpowiedzi obiła blok Marta Ciesiulewicz (1:1). W następnej akcji atakowała Klaudia Grzelak. Przy stanie 4:2 Paulina Bałdyga oraz Magda Pytel postawiły skuteczny blok. O czas poprosił szkoleniowiec Uni, ale po nim kolejny punkt dla tarnowianek zdobyła Magda Szabó (6:2). Przy stanie 13:7 skutecznie blokowała Magda Pytel. Potem tarnowianki do końca seta kontrolowały wynik. Wygrały czwartą partię 25:18 i cały mecz 3:1.

Grupa Azoty PWSZ Tarnów: Paulina Bałdyga, Magda Pytel, Asia Sikorska, Magda Jurczyk, Klaudia Grzelak, Magda Szabó oraz Aleksandra Guzikiewicz-Kielar (libero), Paulina Głaz, Maja Grodzka, Sabina Podlasek.

Uni Opole: Joanna Pacak, Dominika Mras, Ilona Gierak, Marta Ciesiulewicz, Dominika Witowska, Jagoda Maternia oraz Ola Szczygłowska (libero), Oliwia Michalak, Weronika Sobiczewska, Angelika Gajer.