Tarnowianki przegrały niedzielne spotkanie z Wisłą Warszawa

Aleksandra Kaczyńska
archiwum
Grupa Azoty PWSZ Tarnów wyraźnie przegrała niedzielne spotkanie z Wisłą Warszawa 0:3. Jutro mecz o wszystko. Gdyby tarnowiankom udało się wygrać, wtedy piąte, decydujące o awansie do finału play-off I ligi spotkanie rozegrane zostanie w Tarnowie. Porażka oznaczać będzie odłożenie marzeń o grze w najwyższej klasie rozgrywkowej co najmniej o rok.

Wisła prowadziła w pierwszym secie 15:10. Dobrze w polu serwisowym spisywała się Katarzyna Marcyniuk. Po stronie tarnowianek funkcjonował blok i przyjezdne odrobiły część strat (16:14). Kontaktowy punkt zdobyła atakiem Magda Szabó. Końcówka seta była zacięta. Warszawianki wygrały ostatecznie tę partię na przewagi.

Drugi set rozpoczął się od wyrównanej walki (4:4). Gdy Wisła zdobyła cztery punkty z rzędu, o czas poprosił Michał Betleja (8:4). Niestety, gospodynie zwiększyły przewagę do ośmiu oczek (14:6) i już do końca seta kontrolowały wynik.

Na początku trzeciej partii gospodynie wysunęły się na prowadzenie (5:3). Czwarty punkt dla Tarnowa zdobyła blokiem Magda Pytel. W odpowiedzi skutecznie na lewej stronie atakowała Ewelina Mikołajewska. Do remisu doprowadziło zagranie Mai Grodzkiej (7:7). Przy stanie 13:11 dla Wisły, walkę na siatce wygrała Paulina Bałdyga. Chwilę później długa wymiana zakończyła się na korzyść tarnowianek (13:13). Dalsza część seta była wyrównana (19:19). Gospodynie grały czujnie w bloku i zdobyły dwupunktową przewagę. Ostatni punkt w tym meczu zdobyła z obejścia Katarzyna Połeć (25:22). Wisła Warszawa wygrała to spotkanie 3:0 i prowadzi w całej rywalizacji o finał I ligi kobiet 2:1.

Grupa Azoty PWSZ Tarnów: Joanna Sikorska, Paulina Bałdyga, Magdalena Pytel, Klaudia Grzelak, Magdalena Szabó, Magdalena Jurczyk oraz Aleksandra Guzikiewicz-Kielar (libero), Maja Grodzka, Paulina Głaz, Marcelina Gliniecka.

Wisła Warszawa: Żaneta Baran, Katarzyna Marcyniuk, Katarzyna Połeć, Anna Lewandowska, Ewelina Mikołajewska, Elena Novgorodczenko oraz Alicja Markiewicz (libero), Agnieszka Banasiak.