MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Tarnów. Wielki sukces akcji Gazety Krakowskiej "Drzewko za surowce wtórne". Po darmowe sadzonki przy Gemini Park ustawiła się długa kolejka

Paweł Chwał
Paweł Chwał
Zainteresowanie akcją było bardzo duże. W kolejce początkowo stało kilkadziesiąt osób. Poza sadzonkami drzew i kwiatów można było wrócić do domu z dodatkowymi prezentami, które czekały na stoiskach, ustawionych wokół miejsca zbiórki odpadów
Zainteresowanie akcją było bardzo duże. W kolejce początkowo stało kilkadziesiąt osób. Poza sadzonkami drzew i kwiatów można było wrócić do domu z dodatkowymi prezentami, które czekały na stoiskach, ustawionych wokół miejsca zbiórki odpadów Paweł Chwał
Podczas zorganizowanej przez Gazetę Krakowską akcji „Drzewko za surowce wtórne” rozdaliśmy w sobotę (25 marca) w Tarnowie w sumie 1250 sztuk sadzonek drzew oraz kwiatów. Zebraliśmy mnóstwo elektrośmieci, makulatury, zużytych baterii czy butelek PET, które zostały posegregowane, a teraz będą mogły być poddane recyklingowi.

Wiosenne porządki w Tarnowie. Wiele osób przyniosło elektrośmieci i baterie na naszą akcję

Pomysł na zbiórkę surowców wtórnych właśnie w tym momencie okazał się prawdziwym strzałem w dziesiątkę.

- Przyszła wiosna, a to dobry czas na to, aby zrobić porządki i wyrzucić niepotrzebne sprzęty, które popsuły się i zagraca miejsce w garażu – przyznała pani Jadwiga, jedna z uczestniczek naszej akcji.

Na parking przy Gemini Park Tarnów przywiozła w sobotę całe pudło różnego rodzaju elektrośmieci (zepsutą lokówkę, suszarkę do włosów, stary czajnik, klawiaturę oraz odkurzacz) i reklamówkę zużytych baterii.

Inni też zabrali ze sobą to, co im już jest niepotrzebne lub popsute i nie mieli, co z tym zrobić.- Makulaturę czy butelki plastikowe to można jeszcze wrzucić do worków, które są odbierane spod domów, ale elektrośmieci to nikt nie zabiera i nie ma, co z nimi zrobić. Wielkie brawa za pomysł na taką akcję – chwaliła pani Elżbieta.

Sadzonki do wyboru od szkółek ogrodniczych i Lasów Państwowych

W zamian za oddane baterie i stare sprzęty mogła wybrać sobie pięć sadzonek. Do wyboru były podrośnięte tuje, a także wiązy, graby i sosny oraz kwitnące bratki.

- Najlepiej jest na bieżąco pozbywać się śmieci, ale wiadomo, że nie wszystko da się wyrzucić do kontenera. Dlatego bardzo dobrze jest, że są takie akcje, kiedy mieszkańcy mogą uprzątnąć swoje mieszkania, piwnice i garaże, a przy okazji dostają za to jeszcze prezenty w postaci sadzonek – zauważa Jacek Owsiak, prezes firmy Your Partner, która zajmuje się odbiorem i utylizacją różnego rodzaju odpadów, w tym surowców wtórnych. Te można dostarczać m.in. do siedziby spółki na ulicę Chemiczną.

W akcję, która odbywała się na parkingu Gemini Park Tarnów, włączyły się m.in. funkcjonujące w galerii sklepy: Castorama, Media Markt i Carrefour.

- Wiosna to doskonały czas, aby pomyśleć o ekologii. My, w naszych sklepach kładziemy na to duży nacisk. Wymieniliśmy między innymi oświetlenie na ledowe, które jest bardziej ekonomiczne, bo zużywa mniej prądu, a jednocześnie bardziej przyjazne dla środowiska, bo o wiele łatwiejsze do utylizacji – wyjaśnia Radosław Łapczyński, dyrektor hipermarketu Carrefour.

Były konkursy z atrakcyjnymi nagrodami

Poza sadzonkami drzew i kwiatów na gości akcji, w tym najmłodszych, czekały dodatkowe atrakcje. Swoje stoiska miały m.in. Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Dąbrowa Tarnowska, gdzie można było zakręcić „kołem fortuny”, odpowiedzieć na proste pytanie i wygrać atrakcyjne nagrody a także BOO Organizacja Odzysku Opakowań i Odpowiedzialności Producenta S.A., która również przygotowała sporo atrakcyjnych prezentów dla uczestników konkursów o prawidłowej segregacji odpadów.

- Z roku na rok obserwujemy wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa. Jest to niezwykle budujące  zważywszy na to, że jedną z naszych ustawowych powinności jest prowadzenie publicznych kampanii edukacyjnych w zakresie segregacji odpadów. Widzimy, że nasza praca przynosi realne efekty - zauważa Tomasz Siewierski, prezes Zarządu BOO Organizacji Odzysku Opakowań i Odpowiedzialności Producenta S.A.

Dzieci mogły skorzystać z malowania twarzy, a także wykonywane były warkoczyki w ekologicznym, zielonym kolorze.

- To kolejna akcja budująca świadomość społeczną i ekologiczną zrealizowana w Gemini Park Tarnów we współpracy z Gazetą Krakowską i portalem Tarnów Nasze Miasto. Cieszymy się, że wiosna kojarzy się mieszkańcom Tarnowa i regionu z ekologią i że tak licznie odpowiedzieli na nasze zaproszenie - mówi Joanna Rzepecka Zienko, dyrektor ds. Marketingu i PR Gemini Park Tarnów.

W zorganizowaniu wydarzenia wsparły nas także: Centrum Ogrodnicze Dom i Ogród, Szkółka Drzew i Krzewów Czeczot, KIA BDG oraz Żwirex

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tarnow.naszemiasto.pl Nasze Miasto