Tarnów. W półfinale play-off I ligi remis! Decydujący będzie mecz w środę

Aleksandra Kaczyńska
archiwum
Tarnowianki wygrały poniedziałkowe spotkanie w Warszawie (3:2). Tym samym stan rywalizacji w półfinale I ligi kobiet wyrównał się (2:2). W środę decydujące starcie w hali PWSZ w Tarnowie.

Pierwszy set był bardzo zacięty. Przyjezdne dobrze zaczęła spotkanie. Prowadziła 8:11, jednak w dalszej fazie seta to Wisła miała nawet 4 punkty przewagi (22:18). Wynik tej partii rozstrzygał się na przewagi. Mniej błędów w końcówce popełniły tarnowianki i pokonały gospodynie 25:27.

Na początku drugiego seta zespoły szły punkt za punkt (3:3). Przy zagrywce Mai Grodzkiej przyjezdne wyszły na prowadzenie 3:8. Przy stanie 6:8 dobrym atakiem po prostej popisała się Asia Sikorska. Warszawianki zaczęły popełniać błędy, a tarnowianki skutecznie wykorzystywały kontry (10:15). Po czasie na życzenie Ewy Cabajewskiej, jej drużyna odrobiła 4 punkty straty (14:15). Do remisu doprowadził atak z obejścia Katarzyny Połeć. Przy stanie 21:22, walkę na siatce wygrała Magda Pytel. W odpowiedzi skutecznie na lewym skrzydle atakowała Ewelina Mikołajewska (23:23). Piłkę setową wywalczyła Magda Szabó. 24 punkt dla Wisły zdobyła Katarzyna Połeć. Podobnie, jak w poprzednim secie o wyniku decydowała gra na przewagi, tym razem to Wisła wyszła zwycięsko, wygrywając 32:30.

Trzeci set rozpoczął się od prowadzenia Grupy Azoty (2:8). Wisła cały czas próbowała doprowadzić do wyrównania, jednak tarnowianki przejęły kontrolę nad tą partią i wygrały ją do 22 (22:25). Natomiast czwarty set padł łupem gospodyń (25:21). Na początku tie-breaka tarnowianki objęły prowadzenie (3:6), którego nie oddały już do końca spotkania (9:15).

MVP meczu: Joanna Sikorska.

Grupa Azoty PWSZ: Paulina Bałdyga, Joanna Sikorska, Magdalena Szabó, Maja Grodzka, Magdalena Pytel, Klaudia Grzelak oraz Aleksandra Guzikiewicz-Kielar (libero), Sabina Podlasek.

Wisła Warszawa: Żaneta Baran, Katarzyna Marcyniuk, Katarzyna Połeć, Anna Lewandowska, Ewelina Mikołajewska, Elena Novgorodczenko oraz Alicja Markiewicz (libero), Agnieszka Banasiak.