Tarnów. Szpitale w regionie otwarte na przyjęcie ukraińskich lekarzy. Są już pierwsze podania od medyków

Paulina Marcinek-Kozioł
Paulina Marcinek-Kozioł
Szpitale w regionie tarnowskim otrzymują zgłoszenia od ukraińskich lekarzy, którzy chcieliby podjąć w nich pracę
Szpitale w regionie tarnowskim otrzymują zgłoszenia od ukraińskich lekarzy, którzy chcieliby podjąć w nich pracę archiwum
Lekarze z Ukrainy, którzy schronili się przed wojną w regionie tarnowskim chcą dołączyć do personelu medycznego i składają swoje CV w szpitalach w Tarnowie i Dąbrowie Tarnowskiej. Rozmowy kwalifikacyjne już się odbywają, są także pierwsze przyjęcia.

FLESZ - Noszenie maseczek nie będzie obowiązkowe

Lekrze z Ukrainy w szpitalu w Dąbrowie Tarnowskiej

Pracę od połowy kwietnia na oddziale internistycznym w szpitalu w Dąbrowie Tarnowskiej ma zacząć lekarka, która uciekła przed wojenną zawieruchą z Ukrainy.

- Zna bardzo dobrze język polski, więc musimy jeszcze dopełnić formalności i będzie mogła być częścią naszej załogi - mówi Łukasz Węgrzyn, dyrektor szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej. Dodaje, że na jego biurko trafiają kolejne podania o pracę od obywateli Ukrainy. Obecnie w lecznicy już od kilku lat na izbie przyjęć pracuje jeden lekarz zza wschodniej granicy

Pierwsze CV wpłynęły także do szpitala Szczeklika w Tarnowie. Lecznica już wcześniej zatrudniała dwóch ukraińskich lekarzy. Jeden z nich przyjechał ze szpitala klinicznego we Lwowie i od roku pracuje na intensywnej terapii kardiologicznej. Drugi medyk z Ukrainy od października pomagał w Szczekliku jako sanitariusz. Od grudnia ubiegłego roku ma prawo wykonywania zawodu w naszym kraju. Kilka miesięcy pracował na oddziale covidowym, a obecnie na izbie przyjęć. Od 4 kwietnia zasili szeregi kadry medycznej, powstającego w szpitalu oddziału geriatrycznego.

- Odbyłem już kilka rozmów z ukraińskimi lekarzami, którzy uciekli ze swojego kraju przed wojną. Mogą wejść do naszego szpitala jako pomoc medyczna, jednak warunkiem jest znajomość języka polskiego w stopniu komunikatywnym. Wiem, że już zaczęli kursy. Muszą posługiwać się naszym językiem w piśmie, ponieważ cała dokumentacja medyczna tworzona jest w systemie elektronicznym - podkreśla Marcin Kuta, dyrektor Specjalistycznego Szpitala im. E. Szczeklika w Tarnowie.

Personel z Ukrainy pracuje już od paru lat także w szpitalu św. Łukasza w Tarnowie. Wśród nich są lekarze, jedna pielęgniarka i pielęgniarz. Opiekują się pacjentami głównie na oddziałach: anestezjologii, kardiologii i rehabilitacji. Obecnie szpital prowadzi rozmowy z kolejnymi medykami z Ukrainy.

- Poszukujemy lekarzy radioterapeutów, nefrologów, psychiatrów – mówi Anna Czech, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza w Tarnowie.

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na tarnow.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie