Tarnów: sukes w licealiadzie

Andrzej Mizera
Drużyna koszykarzy Zespołu Szkół Technicznych z Tarnowa. wygrała małopolską licealiadę.

Podopieczni trenera Zbigniewa Chmury sukces ten odnieśli podczas imprezy, która odbyła się w Nowym Sączu. Na początku zmagań pokonali ZSO nr 1 Oświęcim 48:40 (21:20). - Był to dla nas ciężki mecz. Rywale na początku uzyskali kilkupunktową przewagę. To spowodowało, że nie mogliśmy się wstrzelić. W końcówce drugiej kwarty zaczęliśmy odrabiać straty. Dzięki temu na przerwę schodziliśmy z minimalnym prowadzeniem. Udało nam się ją utrzymać - mówi opiekun zespołu.
W drugim spotkaniu tarnowianie wysoko pokonali LO Nowy Targ 66:40 (40:16).

- Pierwsza piątka szybko uzyskała przewagę i usiadła na ławce. Ich zmiennicy, Paweł Kłusek, Jakub Kuźma i Paweł Skrabacz, spisali się równie dobrze - dodaje trener.

O ostatecznym zwycięstwie w turnieju ZST zadecydował ostatni mecz. Tarnowianie pokonali w nim XII LO z Krakowa 64:46 (38:16). Rozmiar wygranej był sporym zaskoczeniem, również dla trenera Chmury.

- Niewiele osób spodziewało się tak wysokiej wygranej naszego zespołu w finale turnieju. Od początku narzuciliśmy swój styl gry. Dzięki temu szybko objęliśmy prowadzenie. Nasza wygrana ma jeszcze większą wymowę, albowiem w szeregach rywali występowało dwóch reprezentantów Polski juniorów w koszykówce - dodaje trener Chmura.

Zespół ZST wystąpił w tym turnieju w nowych strojach, ufundowanych przez Urząd Miasta Tarnowa. Finansowego wsparcia udzieliła też rada rodziców, która pokryła koszty transportu i wyżywienia naszej drużyny.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani