Tarnów. Siatkarki wróciły z tarczą z wyjazdowego meczu we Włocławku

Aleksandra Kaczyńska
Tomasz Schenk
W sobotnim (26 stycznia) spotkaniu 22. kolejki I ligi kobiet siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów pewnie pokonały zespół z Włocławka 3:0 (25:15, 25:19, 25:23). W ligowej tabeli plasują się obecnie na czwartym miejscu.

Tarnowianki rozpoczęły mecz w składzie: Aleksandra Mikołajewska, Joanna Sikorska, Magdalena Pytel, Magdalena Jurczyk, Paulina Głaz, Klaudia Grzelak oraz Aleksandra Guzikiewicz-Kielar (libero).

Początek pierwszej partii był zacięty. Przy stanie 4:5 dla gospodyń urazu kolana doznała rozgrywająca tarnowianek - Aleksandra Mikołajewska. Na boisku pojawiła się Paulina Bałdyga. Zespół z Włocławka objął prowadzenie 4:8. O czas poprosił wtedy Michał Betleja. Rywalki utrzymywały jednak cztery punkty przewagi (6:10). Dopiero dobra zagrywka Magdy Pytel pozwoliła odrobić straty (8:10). Błędy rywalek oraz dobre ataki Joanny Sikorskiej sprawiły, że Tarnów objął prowadzenie 12:11. Wówczas o przerwę dla swojego zespołu poprosił trener Włocławka. Mimo to tarnowianki wysforowały się na prowadzenie 20:12. Już do końca seta kontrolowały wynik, a ostatni punkt w tej partii zdobyła Magdalena Pytel (25:15).

Początek drugiego seta również był zacięty (7:7). Przy stanie 9:7 o czas poprosił trener Włocławka. Po nim nie udało się przyjąć rywalkom zagrywki Magdy Pytel (7:10). W następnej akcji skutecznie na lewym skrzydle zaatakowała zawodniczka WTS-u (8:10). Tarnowianki cały set utrzymywały 2-3 punktową przewagę, w końcówce seta zwiększyły ją i wygrały drugą partię 19:25.

Na początku trzeciej partii na boisku pojawiły się: Magda Szabó i Sabina Podlasek. Pierwszy punkt w tej partii trafił na konto Włocławka. W następnej akcji świetnie po prostej z prawego skrzydła zaatakowała Magda Szabó, chwilę później zdobyła też asa serwisowego (1:2). Problem z przyjęciem tarnowianek sprawiły, ze WTS objął prowadzenie 5:2. Paulina Głaz zdobyła atakiem po skosie trzeci punkt dla swojego zespołu. Odpowiedziała tym samym zawodniczka Włocławka (3:6). Przy stanie 4:9 Michał Betleja wziął czas. Gospodynie jednak utrzymywały sporą przewagę (6:12). Po kolejnej przerwie dla Grupy Azoty PWSZ Tarnów, za Sabinę Podlasek do gry weszła Joanna Sikorska. Włocławek wciąż utrzymywał przewagę (12:16).

W końcu tarnowianki skutecznie postawiły blok, a w następnej akcji tuż za blok kiwnęła Paulina Głaz (14:16). Dobrze w ataku spisywała się Joanna Sikorska (20:21). Skutecznie na prawym skrzydle punktowała z kolei atakująca Włocławka (20:23). Chwilę później obiła blok Sikorska. 22 punkt dla Tarnowa zdobyła z przechodzącej piłki Magdalena Pytel, w kolejnej akcji skutecznie postawiła pojedynczy blok, doprowadzając tym samym do remisu. Dwa dobre ataki Sikorskiej skończyły tę partię (25:23) oraz cały mecz 3:0.

MVP meczu została wybrana atakująca Grupy Azoty PWSZ Tarnów - Joanna Sikorska.