Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tarnów. Personalne trzęsienie ziemi w zarządzie Grupy Azoty. Prezes Wojciech Wardacki odwołany. Posadę stracił też jeden z wiceprezesów

Łukasz Winczura
Wojciech Wardacki został odwołany ze stanowiska prezesa Azotów
Wojciech Wardacki został odwołany ze stanowiska prezesa Azotów Robert Gąsiorek
Wojciech Wardacki nie jest już prezesem Grupy Azoty, drugiej co do wielkości spółki chemicznej w w Europie, która ma siedzibę w Tarnowie. Taka była decyzja rady nadzorczej, która obradowała we czwartek (22 października).

FLESZ - Powrót do pracy zdalnej

Podczas jej posiedzenia poleciała głowa nie tylko prezesa, ale też jego zastępcy odpowiedzialnego za kondycję finansową firmy – Pawła Łapińskiego.

Wojciech Wardacki odwołany ze stanowiska prezesa Grupy Azoty

Wojciech Wardacki prezesem Grupy Azoty został w grudniu 2016 roku. Zastąpił na tym stanowisku Mariusza Bobera z Dolnego Śląska, człowieka politycznie kojarzonego z byłym ministrem skarbu państwa Dawidem Jackiewiczem. Wardacki ma 60 lat. W swoim CV chwali się między doktoratem z nauk ekonomicznych oraz pracą w kilku spółkach Skarbu Państwa.

Politycy PiS niechętnie komentują roszady personalne na szachach chemicznego potentata. A jeżeli już, to anonimowo.

- Nie doszukiwałbym się w tej zmianie wielkiej polityki. Wszystko w chemii, przynajmniej w Grupie Azoty, ogarnia europoseł Joachim Brudziński. To jego politycznym "synem" był przecież Wardacki.

Będzie konkurs na prezesa Grupy Azoty

Na dzień dzisiejszy, funkcję prezesa zarządu Grupy Azoty rada nadzorcza spółki powierzyła Mariuszowi Grabowi, dotychczasowemu wiceprezesowi firmy. Firma zapowiedziała, że nowy prezes wyłoniony zostanie w ramach konkursu.

Nieoficjalnie mówi się, że faworytem może być Tomasz Hinc, który w latach 2016-2018 był wiceprezesem Grupy Azoty, a później objął stanowisko wicewojewody pomorskiego.

Wojciech Wardacki pozostaje prezesem Azotów w Policach. - Pewnie teraz przede wszystkim będzie opiekował się flagową inwestycją Azotów, czyli budową instalacji polimerów, wartą siedem miliardów złotych – słyszymy od prominentnego polityka PiS.

Akcje Grupy Azoty na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w piątkowe popołudnie oszacowane były na 21,25 zł. Dodajmy, że e 2019 roku Grupa Azoty miała 372,86 mln zł zysku netto.

Pobierz bezpłatną aplikację Nasze Miasto i bądź na bieżąco!

Jak korzystać z aplikacji, by otrzymywać informacje z miasta i powiatu? To proste!
Po wejściu w aplikację w prawym górnym rogu w menu wybierz swoje miasto.

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania. Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy zakładkę "koronawirus", w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na tarnow.naszemiasto.pl Nasze Miasto