Tarnów. "Najszybsza babcia świata" znowu to zrobiła! Barbara Prymakowska ma 78 lat i zdobyła medal Tatrzańskiego Festiwalu Biegowego

Paulina Marcinek-Kozioł
Trasa, która pokonała Barbara Prymakowska podczas Tatrzańskiego Festiwalu Biegowego liczyła kilkanaście kilometrów i nie należała do łatwych archiwum prywatne
Barbara Prymakowska z Tarnowa nazywana „Najszybszą babcią świata” wróciła z medalem z Tatrzańskiego Festiwalu Biegowego. 78-latka imponuje formą i kondycją, której mógłby jej pozazdrościć niejeden nastolatek.

Presja płacowa na rynku pracy maleje

od 16 lat

"Najszybsza babcia świata" z Tarnowa znów na podium

Barbara Prymakowska brała udział w Tatrzańskim Festiwalu Biegowym - Tatra Trail, który odbywał się od 22 do 24 lipca w sercu Tatr. Do pokonania był dystans 19 kilometrów, a trasa nie należała do łatwych i wymagała znakomitej kondycji. W ostatnim momencie została nawet skrócona do 16 kilometrów z powodu przebywającego w okolicy niedźwiedzia.

Pani Barbara poradziła sobie z dystansem bez większych problemów i zajęła pierwsze miejsce w kategorii pań powyżej 60 lat.

- Trawa była niemal po pas, więc łatwo nie było łatwo, ale za to widoki mieliśmy przepiękne. Nawet udało mi się zrobić zdjęcia telefonem. Dla mnie im trudniej, tym większa radość. Na zawodach panowała serdeczna i miła atmosfera stworzona zarówno przez organizatora jak i biegaczy – podkreśla Barbara Prymakowska.

To kolejny sukces „Najszybszej babci świata" w tym roku, a w nadchodzący weekend pani Basia zamierza wystartować w kolejnych zawodach biegowych. Ty razem w Bochni.