Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tarnów. Na najwiekszą w mieście wigilię dla samotnych nie potrzeba zaproszeń. Czeka 300 miejsc przy stole!

Paweł Chwał
Przygotowania do wigilii w Ogrodniku już trwają
Przygotowania do wigilii w Ogrodniku już trwają archiwum szkoły
Trwają ostatnie przygotowania do największej tarnowskiej Wigilii. W hali przy ul. Kopernika przy wspólnym stole zasiądzie ok. 300 samotnych.

Będzie to już druga taka tarnowska „Wigilia dla samotnych”. Odbędzie się 24 grudnia, czyli w dniu, w którym w większości domów w mieście ludzie zbierają się, aby zasiąść do wspólnej wieczerzy, połamać się opłatkiem i złożyć sobie życzenia.

- Nie dla wszystkich jednak jest to czas rodzinnych przeżyć. Trudno w takich chwilach znieść samotność, smutek, cierpienie i poczucie, że nikt o nas nie pamięta - mówi Alicja Czerwińska-Franek, założycielka Centrum Wolontariatu „Empatia”, które od 13 lat działa w Zespole Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie. Jak dodaje, Wigilia dla Samotnych jest zaproszeniem dla takich właśnie osób.

- Chcemy spotkać się, by złożyć sobie świąteczne życzenia, poczęstować potrawami wigilijnymi i razem śpiewać kolędy. Zależy nam, aby uczestnicy spotkania poczuli przynależność do jednej, wielkiej tarnowskiej rodziny - przekonuje.

Największa wigilia w mieście rozpocznie się o godz. 12.30. W hali sportowej SP nr 3 przy ul. Kopernika stanie kilkadziesiąt stołów przygotowanych na przyjęcie ponad trzystu gości.

Wolontariusze „Empatii” mają teraz pełne ręce roboty. Trwają przedświąteczne zbiórki żywności w sklepach (w tym tygodniu można będzie ich wesprzeć darami m.in. w domach handlowych Max i Zenit oraz w marketach Simply i Auchan), powstają piękne ozdoby świąteczne, a przede wszystkim rozpoczęły się prace w kuchni.

Wszystkie dania zaserwują uczniowie Technikum Żywienia ZSEO, z pomocą nauczycieli i pracowników szkoły.

- Po raz pierwszy przygotowujemy poczęstunek dla tak dużej grupy. Dołożymy starań, aby na stole było tradycyjnie i smacznie - mówi Czerwińska-Franek.

Wigilię organizuje Urząd Miasta wspólnie z „Empatią”. Aby wziąć w niej udział nie trzeba się zapisywać. Wystarczy przyjść we wskazane miejsce. Gości obsługiwać będzie blisko 100 wolontariuszy, z czego połowa to przedstawiciele „Ogrodnika”.

WIDEO: Mówimy po krakosku - odcinek 18. "Kijak"

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tarnow.naszemiasto.pl Nasze Miasto