Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tarnów-Muszyna. Remont torów zatrzymał pociągi. Podróżni skazani na komunikację zastępczą

Paweł Chwał
Paweł Chwał
Od 1 października pociągiem na południe od Tarnowa na kilka tygodni nie pojedziemy. Uruchomiona zostanie m.in. autobusowa komunikacja zastępcza
Od 1 października pociągiem na południe od Tarnowa na kilka tygodni nie pojedziemy. Uruchomiona zostanie m.in. autobusowa komunikacja zastępcza Archiwum
Duże zmiany czekają podróżnych, którzy będą chcieli dostać się koleją z Tarnowa do Nowego Sącza i Muszyny oraz do Jasła. W związku z remontem torowiska ruch pociągów na tej trasie będzie przez kilka tygodni wstrzymany.

Utrudnienia na trasie z Tarnowa do Nowego Sącza i w stronę Jasła

Prace, które rozpoczną się w sobotę (1 października) to kontynuacja remontu, który prowadzony był na linii kolejowej nr 96 z Tarnowa do Muszyny w poprzednich latach i pochłonął już blisko 180 milionów złotych.

- Od 1 października do końca listopada roboty będą prowadzone na odcinku Kłokowa – Stróże. Natomiast od 3 do 25 października wykonywane będą naprawy główne na odcinku Nowy Sącz – Biegonice – Muszyna – wylicza Dorota Szalacha z PKP PLK w Krakowie.

Kosztem 10 mln złotych wymienione zostaną szyny i podkłady.

Ponieważ trasa jest jednotorowa, remont oznacza całkowite wstrzymanie ruchu pociągów. Od 1 października składy InterCity jadące w kierunku Jasła i Bieszczad (do Zagórza) będą kursować objazdem przez Dębicę i Rzeszów. Natomiast Koleje Małopolskie uruchamiają zastępczą komunikację autobusową. Za każdy pociąg KMŁ będą wyruszać w trasę co najmniej dwa autobusy – jeden obsługujący wszystkie stacje i przystanki po drodze, drugi zaś o charakterze przyspieszonym, umożliwiający szybszy dojazd dla podróżnych jadących w najdłuższych relacjach.

Miliony w remonty torów między Tarnowem a Muszyną

W ubiegłym roku, PKP PLK zrealizowały remont między Łowczowem a Tuchowem. Prace objęły wymianę toru oraz remont 7 mostów i 3 przejazdów. W latach 2018-2021 na poprawę trasy Tarnów – Muszyna, PLK przeznaczyły 161,5 mln zł ze środków budżetowych i własnych Spółki. W tym, ponad 17 mln zł na zadanie między Stróżami a Grybowem, które obecnie jest na końcowym etapie.

- Efektem tych prac są sprawniejsze i wygodniejsze podróże koleją, między innymi w Beskidy - do małopolskich atrakcji turystycznych - pieszych i rowerowych tras w Dolinie Popradu i uzdrowisk: Piwniczna, Muszyna, Krynica – tłumaczy Dorota Szalacha.

Jak dodaje, podróżni korzystają też z dostępniejszych nowych peronów w Grybowie, Ptaszkowej i Mszalnicy. Zwiększyło się bezpieczeństwo, dzięki przebudowie i doposażeniu 25 przejazdów kolejowo-drogowych.

 

od 12 lat
Wideo

Protest w obronie Parku Śląskiego i drzew w Chorzowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tarnow.naszemiasto.pl Nasze Miasto