Tak powstaje arena wspinaczkowa na igrzyska europejskie w Tarnowie. Konstrukcja na terenie Akademii Tarnowskiej robi wrażenie! Mamy zdjęcia

Andrzej Skórka
Andrzej Skórka
Centrum wspinaczkowe na terenie Akademii Tarnowskiej będzie areną zawodów wspinaczkowych podczas Igrzysk Europejskich 2023 Kraków - Małopolska
Centrum wspinaczkowe na terenie Akademii Tarnowskiej będzie areną zawodów wspinaczkowych podczas Igrzysk Europejskich 2023 Kraków - Małopolska Andrzej Skórka
Nad kampusem Akademii Tarnowskiej zaczynają górować wysokie konstrukcje ścianek wspinaczkowych, na których rozegrane zostaną zawody w ramach Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023. Arenę zawodów buduje ekipa, która odpowiadała za przygotowanie konstrukcji na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Spis treści

Na teren Akademii Tarnowskiej od tygodnia ciężarówki zwoziły elementy konstrukcji ścianek wspinaczkowych.

Wielkie ścianki wspinaczkowe budowane są na igrzyska w Tarnowie

Ich dostawą i montażem zajmuje się doświadczona firma Walltopia z Bułgarii.

- Wielokrotnie montowali takie ścianki na imprezy najwyższej rangi, między innymi na Igrzyska Olimpijskie w Tokio, a także na mistrzostwa Europy w Monachium. Mamy tutaj międzynarodowy zespół, któremu zależy na dobrym i terminowym wykonaniu – podkreśla Arkadiusz Kamiński, Competition Manager zawodów wspinaczkowych IE 2023.

Na zawody igrzysk w Tarnowie budowane są trzy ścianki:

  • do konkurencji na czas o wysokości 15 metrów,
  • boulderingowa o wysokości czterech i pół metra
  • ścianka do konkurencji na prowadzenie

Pierwsze treningi zawodników startujących w igrzyskach zaplanowane są od 20 czerwca. Zawody rozgrywane będą od 22 do 25 czerwca. Wcześniej ścianka do wspinaczki na czas przejdzie homologację i certyfikację przez międzynarodową federację.

Tarnów liczy się na mapie wspinaczki sportowej

Naprzeciwko ścianek wspinaczkowych wznoszone są trybuny na 800 miejsc siedzących. W sumie widownia, wraz z miejscami stojącymi będzie liczyć około 1300 miejsc. Za trybunami stawiane są kontenery na potrzeby zaplecza zawodów.

- Rozgrywanie konkurencji wspinaczkowych igrzysk w Tarnowie to spore wyróżnienie dla naszego miasta, w którym tradycje wspinaczkowe są bardzo długie, mamy wielu medalistów imprez najwyższej rangi, począwszy od Tomka Oleksego, Edyty Ropek, Klaudii Buczek, Marcina Dzieńskiego, Ani Brożek czy Oli i Natalii Kałuckich – wylicza Arkadiusz Kamiński.

Jakie zawody IE 2023 rozegrane zostaną w Tarnowie?

Prócz wspinaczki sportowej, w Tarnowie podczas IE 2023 w Mościcach rozgrywane będą zawody w dyscyplinach plażowych:

  • piłce nożnej (27 czerwca - 1 lipca)
  • piłce ręcznej (20-22 czerwca)

Z kolei w Arenie Jaskółka Tarnów zaplanowano turniej badmintona (25 czerwca - 2 lipca).

Uroczysta inauguracja Igrzysk Europejskich 2023 Kraków-Małopolska już 21 czerwca.

Tarnów przygotowuje się do Igrzysk Europejskich

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na tarnow.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie