#1 Cofanie licznika © Canva
[2/14]

#1 Cofanie licznika

15-letni Diesel i 150 tys. km przebiegu? Takie okazje się nie zdarzają! Cofanie liczników to jednak powszechna praktyka, stosowana zwłaszcza w przypadku aut sprowadzanych z zagranicy. Często to nie niewinne cofnięcie licznika o kilkadziesiąt tysięcy kilometrów, ale o całe setki tysięcy!

Na co zwrócić uwagę?
Deklarowany przebieg powinien iść w parze z ogólnym stopniem zużycia pojazdu. Warto zwrócić uwagę na stan fotela kierowcy, kierownicy czy drążka zmiany biegów. Ponadto sprawdźmy, czy auto nie nosi śladów napraw, które nie powinny być wykonywane przy podawanym przez sprzedawcę przebiegu.

Bezwypadkowe, w idealnym stanie technicznym, lać i jeździć… Kto szukał samochodu, natknął się na setki ogłoszeń z takimi stwierdzeniami, a kto pokusił się o oględziny, wie, że zwykle są to jedynie wytarte frazesy. Oczywiście prawdziwe okazje czasem się zdarzają, ale trafić na nie, to jak znaleźć igłę w stogu siana. Częściej za okazyjną ceną samochodu kryją się jego liczne wady, które sprzedawca chce przed nami ukryć. W jaki sposób przygotowuje się auto do sprzedaży, by zrobiło na nas jak najlepsze wrażenie? Zobacz najczęstsze sztuczki stosowane przed sprzedawców samochodów!