Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Studenci informatyki tarnowskiej PWSZ pomogą medykom ze szpitala św. Łukasza w Tarnowie. W Zakładzie Radioterapii pojawią się na praktykach

Paulina Marcinek-Kozioł
Paulina Marcinek-Kozioł
Opiekę nad studentami będzie sprawował dr. n. med. Andrzejem Radkowskim, szef Zakładu Radioterapii w szpitalu św. Łukasza, który już odbył pierwsze spotkanie z żakami
Opiekę nad studentami będzie sprawował dr. n. med. Andrzejem Radkowskim, szef Zakładu Radioterapii w szpitalu św. Łukasza, który już odbył pierwsze spotkanie z żakami archiwum PWSZ w Tarnowie
W Zakładzie Radioterapii Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza jeszcze w tym roku akademickim praktyki rozpoczną studenci informatyki tarnowskiej PWSZ. Dzięki ich pomocy medycy będą mogli w pełni wykorzystać coraz bardziej zaawansowany sprzęt i oprogramowanie do leczenia i diagnostyki pacjentów.

FLESZ - Ważna zmiana w certyfikatach covidowych!

od 16 lat

Szpital św. Łukasza współpracuje z tarnowską PWSZ

Dotychczas w szpitalu św. Łukasza praktykę odbywali studenci Wydziału Ochrony Zdrowia tarnowskiej PWSZ: pielęgniarki, fizjoterapeuci i położne.

Od nowego roku kalendarzowego medykom mają pomagać również informatycy. Ich zadaniem na początku będzie standardowa obsługa komputera, instalowanie oprogramowania. Stopniowo jednak będą wdrażać się w wiedzę medyczną i poznawać specjalistyczny sprzęt, by docelowo móc oferować wsparcie specjalistom w zakresie leczenia i diagnostyki pacjentów.

Informatycy z PWSZ w Tarnowie pomogą medykom

Opiekę nad studentami będzie sprawował dr. n. med. Andrzej Radkowski, szef Zakładu Radioterapii w szpitalu św. Łukasza, który już odbył pierwsze spotkanie z żakami.

- Może dzisiaj się wydaje, że informatyk nie leczy, ale znacznie może ułatwić leczenie lekarzom. Problemy techniczne pozwalają nam rozwiązać specjaliści w konkretnych dziedzinach. Jako lekarz pracuje już czterdzieści lat i jak zaczynałem pracę to nikt nie myślał o komputerach - podkreśla dr. n. med. Andrzej Radkowski, kierownik Zakładu Radioterapii Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza w Tarnowie. - Mając do dyspozycji bardzo zaawansowany technicznie sprzęt, który chcielibyśmy optymalnie wykorzystać widzimy sens i cel stworzenia takiej specjalizacji właśnie dla informatyków – dodaje.

Docelowo tarnowska PWSZ chce uruchomić specjalność informatyki medycznej. Jeszcze w tym roku akademickim studenci mają rozpocząć praktyki w Zakładzie Radioterapii Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza, by zdobyć wiedzę medyczną, która będzie niezbędna w ich pracy.

- Jestem pewna, że wykorzystanie naszych wspólnych potencjałów może przynieść wspaniałe efekty nie tylko dla studentów i placówek medycznych ale – przede wszystkim – dla pacjentów – podkreśla dr hab. Małgorzata Kołpa, rektor PWSZ w Tarnowie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na tarnow.naszemiasto.pl Nasze Miasto