Siatkówka plażowa: Habel i Basta byli najlepsi

Janusz Basta i Jakub Habel zwyciężyli w finale czwartego już w tegorocznej edycji turnieju siatkówki plażowej. W decydującym pojedynku zawodów rozegranych na obiektach sportowych w Ostrowie nad Dunajcem po zaciętej walce pokonali 2:1 (19:21, 23:21 i 15:11) mieszany duet - Paulina Jachym - Tomasz Gdowski. W pojedynku o trzecie miejsce Piotr Cholewa i Grzegorz Truchan, także dopiero w tie-breaku, zwyciężyli parę Janusz Antecki - Krzysztof Surman (24:22, 19:21 i 17:15).

Na piątym miejscu ukończyli rywalizację Mirek i Świerblewski po wygranej 2:0 (21:14, 21:17) z parą Drwal - Stecz. Po rozegranych do tej pory turniejach w klasyfikacji Otwartych Mistrzostw Tarnowa organizowanych przez Tarnowskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej prowadzą zwycięzcy ostatniego turnieju - Janusz Basta - Jakub Habel - 74 pkt. Na kolejnych miejscach plasują się: 2. Janusz Antecki - Krzysztof Surman - 49 pkt.; 3. Piotr Cholewa - Grzegorz Truchan - 48 pkt.; 4. Andrzej Ciępka - Tomasz Gdowski - 40 pkt.; 5. Jakub Basta - Mateusz Muniga - 22 pkt.; 6.-7. Jakub Cebula - Tomasz Gdowski i Paulina Jachym - Tomasz Gdowski - po 17 pkt.
Ostatni, decydujący o końcowych wynikach całego cyklu Otwartych Mistrzostw Tarnowa turniej rozegrany zostanie za nieco ponad tydzień - 15 sierpnia (niedziela). Początek o godzinie 9.