Siatkówka kobiet: PKCH PWSZ Tarnów - Dalin Myślenice 3:0

Roman Kieroński
Tarnowianki przerwały nareszcie fatalną passę ośmiu ostatnich porażek i wygrały z zespołem z Myslenic 3:0.

Lepiej mecz rozpoczęły jednak rywalki. Objęły prowadzenie 3:1. Do remisu 4:4 doprowadziła Alicja Leszek. W polu zagrywki stanęła Sylwia Styrkowiec i miejscowe objęły prowadzenie 8:5, którego nie oddały już do końca. Kiedy w drugim secie po asie serwisowym Alicji Warchoł siatkarki PKCH prowadziły 5:1, wydawało się że dalej pójdzie już gładko.

Zawodniczki Dalinu jednak nie zrezygnowały. Po podwójnym bloku objęły prowadzenie 9:7. Do gry w tarnowskim zespole weszła Sabina Podlasek. Skutecznymi zagrywkami wyprowadziła swój zespół na prowadzenie 17:15.

Walka trwała. Myśleniczanki nie tylko doprowadziły do remisu, ale w końcówce przy stanie 25:24 miały nawet piłkę setową. Ostatnie słowo należało do podopiecznych trenera Bogdana Dudka. Najpierw zdobyły punkt blokiem, a ostatni po ataku rywalek w aut. Trzeci set to znów dobre zagrywki – Sabiny Podlasek, po jej akcjach gospodynie prowadziły 6:3.

W końcówce przy stanie 21:10 dwa asy miała Katarzyna Kutyła, a zakończyła mecz, także asem serwisowym Sabina Podlasek.

Dobry mecz zagrały Katarzyna Kutyła, Alicja Warchoł. Kilka ważnych punktów po ataku z obiegnięcia zdobyła Alicja Leszek. Wreszcie lepiej rozgrywała piłkę Małgorzata Młocek, świetną zmianę dała wspomniana Sabina Podlasek. Oprócz zagrywki dobrze w tarnowskim zespole funkcjonował także blok.

PKCH PWSZ Tarnów – Dalin Myślenice 3:0 (25:16, 28:26, 25:11)
PKCH: Styrkowiec, Leszek, Młocek, Warchoł, Hajduk, Kutyła, Szubart (libero) oraz Podlasek. Dalin: Gablankowska, Filipek, Szlachetka, Prośniak, Drewienkiewicz, Woźniczka-Mleczek, Skałka (libero) oraz: Iszczuk, Kłosińska.