Siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów nie będą dobrze wspominać wyprawy do Wieliczki

Aleksandra Kaczyńska
archiwum Tomasz Schenk
Siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów w 24 kolejce I ligi siatkówki kobiet (piątek 8 lutego) przegrały z zespołem 7R Solna Wieliczka 0:3 (16:25, 17:25, 23:25).

Pierwszą partię tarnowianki przegrały 16:25. Drugi set rozpoczął się od prowadzenia Solnej (0:2). Pierwszy punkt dla Tarnowa zdobyła Joanna Sikorska. W następnej akcji skutecznie atakowała na prawym skrzydle Patrycja Ząbek (1:3). Grupa Azoty PWSZ doprowadziła do wyrównania (3:3), jednak kontry oraz dobre bloki pozwoliły uzyskać 4 punkty przewagi gospodyniom (3:7).

Wówczas Michał Betleja poprosił o przerwę dla swojej drużyny. Po niej zepsuła zagrywkę zawodniczka Solnej. W kolejnej akcji siatki dotknęły tarnowianki (4:8). Przy stanie 6:10 przyjezdne miały kłopot z przyjęciem i Solna zwiększyła swoją przewagę do 7 punktów (6:13).

W miejsce Klaudii Grzelak pojawiła się Paulina Głaz. Po chwili Michał Betleja poprosił o drugą przerwę dla swojej drużyny (6:15). Po niej błąd w ataku popełniły wieliczanki. Gospodynie utrzymywały przewagę. Zagrywki Judyty Gawlak doprowadziły do stanu 10:20. Powróciła na boisko Klaudia Grzelak. Dobre obrony zawodniczek Grupy Azoty PWSZ oraz postawa w ataku Magdy Szabó pozwoliły zmniejszyć przewagę rywalek (16:22), ale Wieliczka i tak wygrała tę partię 17:25 i prowadziła w całym meczu już 0:2.

Trzeci set mocnym atakiem z lewej strony rozpoczęła Patrycja Ząbek. W następnej akcji zablokowana została Joanna Sikorska (0:2). Pierwszy punkt dla Grupy Azoty PWSZ zdobyła ze środka Maja Grodzka (1:2). Tarnowianki za chwilę popełniły jednak trzy błędy z rzędu i Solna wysunęła się na prowadzenie 1:5.

Przy stanie 3:7 skutecznie z prawego skrzydła atakowała Szabó. Następnie kolejną, długą wymianę meczu skończyły wieliczanki (4:8). Przy stanie 6:9 obiła blok Magdalena Grabka. W kolejnej akcji pomyliła się w ataku Asia Sikorska (6:11). O kolejny czas poprosił Michał Betleja, ale po nim skutecznie postawiły blok gospodynie (6:12). 7 punkt dla tarnowianek zdobyła Klaudia Grzelak. W następnej akcji wykorzystała piłkę przechodzącą Magda Szabó (8:12). W odpowiedzi skutecznie ze środka atakowała Judyta Gawlak (8:13).

Przy stanie 9:14 w zespole Solnej nastąpiła podwójna zmiana. Świetne ataki Sikorskiej i Szabó zmniejszyły przewagę Wieliczki do dwóch punktów (12:14). 15 oczko dla gospodyń zdobyła Angelika Wystel. Chwilę później w aut zaatakowała Sikorska (12:16). W następnej akcji skutecznie Magda Szabó na prawej stronie (13:16).

Przy stanie 14:18 po stronie Wieliczki wróciły na boisko: Patrycja Ząbek i Aleksandra Buczek.  Dobra zagrywka Asi Sikorskiej i blok Mai Grodzkiej zmniejszył straty tarnowianek tylko do jednego punktu (17:18). Do remisu doprowadziła Klaudia Grzelak. Wówczas o czas poprosił Ryszard Litwin. Po przerwie obiła blok na prawej stronie Grabka (18:19). 19 punkt dla Tarnowa zdobyła atakiem po prostej Grzelak. Następnie obiła blok Ząbek, w kolejnej akcji zatrzymana została Szabó (19:21). Przy stanie 23:21 pomyliła się w ataku środkowa Solnej. Wieliczanki wygrały tę partię 23:25, a ostatni punkt w tym meczu zdobyła Magdalena Grabka.

MVP meczu została wybrana Angelika Wystel – przyjmująca zespołu 7R Solna Wieliczka.

Grupa Azoty PWSZ Tarnów: Paulina Bałdyga, Joanna Sikorska, Magdalena Jurczyk, Maja Grodzka, Klaudia Grzelak, Paulina Głaz, Aleksandra Guzikiewicz-Kielar (libero) oraz Magdalena Szabó.