Schrony w Tarnowie. Gdzie szukać bezpiecznych miejsc w razie zagrożenia rakietowego? Wykaz schronów w Tarnowie. Sprawdź najbliższe

Paweł Chwał
Paweł Chwał
W Tarnowie wskazanych zostało 29 miejsc, które w sytuacji zagrożenia mogą pełnić funkcję schronów. Na kolejnych zdjęciach prezentujemy, o jakie budynki chodzi
W Tarnowie wskazanych zostało 29 miejsc, które w sytuacji zagrożenia mogą pełnić funkcję schronów. Na kolejnych zdjęciach prezentujemy, o jakie budynki chodzi Archiwum
W Tarnowie lista budowli ochronnych nie jest długa. W razie zagrożeń nalotami lub atakami rakietowymi schrony pomieszczą niewielu mieszkańców. Strażacy przeprowadzają w tej chwili lustrację schronów wskazanych przez miasto i podtarnowskie gminy. W galerii sprawdzisz, gdzie się znajdują.

Spis treści

Gdzie znajdują się schrony w Tarnowie? Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Ile schronów jest w Tarnowie?

Lista schronów w Tarnowie obejmuje 29 pozycji. To przede wszystkim piwnice w wybranych kamienicach i blokach, których administratorami są spółdzielnie mieszkaniowe, Miejski Zarząd Budynków oraz niektóre firmy i instytucje na terenie miasta.

- Spis schronów, który trafił do strażaków, pokrywa się z listą, która wiosną została przesłana do służb wojewody – tłumaczy Grzegorz Habel , dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa Publicznego Urzędu Miasta Tarnowa.

Tarnowskie schrony pomieszczą nielicznych

Zdecydowana większość tarnowskich schronów powstała w latach 50-tych i 60-tych, ale dotąd niespecjalnie się o nie troszczono, zamieniając je m.in. na komórki lokatorskie, schowki, graciarnie czy kotłownie.

Są w stanie pomieścić góra kilka tysięcy osób. Co ciekawe, jeszcze kilkanaście lat temu schronów w mieście było dwa razy więcej.

Strażacy sprawdzają miejsca w Tarnowie i gminach, w których mogliby się schronić ludzie

Jeszcze gorzej ze schronami jest w podtarnowskich gminach. Na dostarczonych do PSP listach obiektów, które mogłyby pełnić taką rolę, figurują najczęściej piwnice w budynkach użyteczności publicznej - szkołach, urzędach gmin czy przedszkolach.

- Nasze działania polegają przede wszystkim na zlustrowaniu tych miejsc. Sprawdzamy je pod kątem przeciwpożarowym oraz dostępności wyjść ewakuacyjnych - tłumaczy mł. bryg. Marcin Opioła, oficer prasowy KM PSP w Tarnowie.

Kolejny krok krok do reparacji dla Polski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na tarnow.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie