Puchar Polski siatkarek. Zespół Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów w 1/8 finału postawił się Grotowi Budowlanym Łódź

Artur Bogacki
Anna Kaczmarz
W meczu 1/8 finału Pucharu Polski siatkarki I-ligowej drużyny Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów przegrały u siebie z ekstraklasowym Grotem Budowlanymi Łódź 0:3 i odpadły z rozgrywek.

Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów - Grot Budowlani Łódź 0:3 (24:26, 19:25, 17:25)

Roleski Grupa Azoty PWSZ: Wawrzyniak, Ponikowska, Gancarz, Szabó, Kowalska, Świstek, Pawłowska (libero) oraz Szczygieł-Głód, Cur-Słomka, Nowacka, Ociepa.
Grot Budowlani: Fedusio, Szczurowska, Lisiak, Centra, Górecka, Łazowska, Łysiak (libero) oraz Damaske.

Skazywane na pożarcie miejscowe siatkarki napsuły trochę krwi wyżej notowanym rywalkom. Gdyby w kluczowych momentach zagrały skuteczniej, mogłyby wygrać przynajmniej jednego seta.

Od połowy pierwszej partii tarnowianki niemal cały czas prowadziły, w końcówce było już 22:19, 24:21. Miejscowe zmarnowały jednak setbole i ogromną szansę, straciły pięć kolejnych punktów, przegrały.

W II secie prowadzanie tarnowianki odrobiły z nawiązką stratę (od 4:7 do 13:9, 16:12), lecz znów nie utrzymały przewagi. Faworytowi po raz kolejny pomogła seria - od 17:15 do 17:20.

W trzeciej części łodzianki od początku kontrolowały wydarzenia na parkiecie. Szybko odskoczyły (1:5) i utrzymywały kilkupunktowy dystans.