Puchar Polski siatkarek. Roleski Grupa Azoty Tarnów przegrał z ŁKS Commercecon Łodź i opadł z rozgrywek

Artur Bogacki
Andrzej Kurzyński
Roleski Grupa Azoty Tarnów odpadł z rozgrywek Pucharu Polski w siatkówce kobiet. W środę (9.11) beniaminek Tauron Ligi w 1/8 finału przegrał na wyjeździe z czołową ekipą w kraju - ŁKS-em Commercecon Łódź.

ŁKS Commercecon Łódź - Roleski Grupa Azoty Tarnów 3:0 (25:18, 25:19, 25:15)

ŁKS Commercecon: Ratzke 1, Diouf 11, Gryka 6, Witkowska 3, Scuka 15, Górecka 15, Maj-Erwadrt (libero) oraz Hryszczuk 1, Gajer 1, Drożdż, Drabek (libero).
Roleski Grupa Azoty: Gierasimowa 3, Ponikowska 3, Beczewa 9, Lukić 12, Szumera 4, Łyczakowska 1, Żurawska (libero) oraz Szczepańska 4, Pawłowska (libero), Rybak, Ociepa.

Siatkarki beniaminka z Tarnnowa w ostatni piątek sprawiły w lidze niespodziankę, wygrywając - już w 2. kolejce - swoje pierwsze spotkania w ekstraklasie (w Kaliszu 3:2 z Energą). Puchar Polski ma inną rangę, ale nie znaczy to, że faworyzowane łodzianki odpuściły. Wręcz przeciwnie - wygrały bardzo pewnie.

W pierwszym secie przyjezdne początkowo były równorzędnym rywalem. Nie tylko odrobiły 2 punkty straty, ale i prowadziły, m.in. 10:11. Tyle że od tego wyniku miejscowe zdobyły cztery „oczka” z rzędu i już nie dały się dogonić. Po kolejnej ich serii - od 15:14 do 20:14 - losy tej partii w zasadzie zostały rozstrzygnięte.

W drugim secie gra długo układała się podobnie. Tarnowianki znów odrobiły stratę (było 3:0), prowadziły (10:11), by potem znów przegrywać (15:12). Przewaga faworytek rosła (20:14).

W trzecim secie ŁKS od początku wrzucił piąty bieg i uciekał siatkarkom z Tarnowa. Było 4:0, 9:2, 15:5. Przyjezdne trochę się podniosły, jeszcze powalczyły, ale takich start w starciu z mocnym zespołem nie były w stanie odrobić.

Turniej finałowy PP odbędzie się 1-2 kwietnia w Nysie.