Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Policjanci zapobiegli tragedii. W ostatniej chwili przyszli z pomocą mężczyźnie, który odkręcił butlę z gazem w budynku w Szczucinie

Robert Gąsiorek
Robert Gąsiorek
Policjanci zdążyli w samą porę, było o włos od tragedii
Policjanci zdążyli w samą porę, było o włos od tragedii OSP Szczucin
Policjanci z komisariatu w Szczucinie ratowali 35-letniego mężczyznę, który próbował targnąć się na swoje życie. Desperat zamknął się w pomieszczeniu i odkręcił butlę z gazem.

Jakie są sposoby walki z kryzysem energetycznym? Posłuchaj eksperta

od 16 lat

Policjanci późnym wieczorem otrzymali zgłoszenie od mieszkanki powiatu dąbrowskiego, która poinformowała, że 35-letni mężczyzna przekazał jej w rozmowie telefonicznej, że chce popełnić samobójstwo.

Dyżurny natychmiast poinformował o sytuacji policjantów ze Szczucina, ponieważ to właśnie na ich terenie miał przebywać desperat.

Po pewnym czasie policjanci ustalili, że 35-latek znajduje się budynku gospodarczym położonym w miejscowości Skrzynka. Mężczyzna zamknął się w środku i nie chciał otworzyć drzwi.

- Dopiero pukanie policjantów w okno spowodowało, że mężczyzna otworzył drzwi - mówi st. asp. Ewelina Fiszbain, rzecznik prasowy KPP w Dąbrowie Tarnowskiej.

Policjanci zdążyli z pomocą w ostatniej chwili

W środku mundurowi usłyszeli dziwny dźwięk i zauważyli, że 35-latek miał problem z utrzymaniem równowagi i oddychaniem. Po chwili poczuli woń gazu, a pod stołem znaleźli butlę gazową z odkręconym zaworem.

- Błyskawicznie zabrali 35-latka w bezpieczne miejsce, zakręcili zawór w butli i przewietrzyli pomieszczenie - podkreśla st. asp. Fiszbain.

Desperatem zajęła się załoga pogotowia ratunkowego, a na miejsce przyjechały także zastępy straży pożarnej z PSP w Dąbrowie Tarnowskiej i OSP Szczucin. Dokładnie sprawdzili cały budynek, dokonując pomiarów miernikiem wielogazowym, ale nie stwierdzili już żadnego zagrożenia.

Gdzie szukać pomocy?

Kryzys emocjonalny może dotknąć każdego. Warto wiedzieć, jak rozwiązywać problemy lub wesprzeć innych w samodzielnym rozwiązywaniu trudności. Warto również nie wahać się i skorzystać z porady specjalisty z dziedziny psychologii, czy psychiatrii, działających m.in. w każdej poradni zdrowia psychicznego.

Nie lekceważmy żadnych sygnałów świadczących o tym, że ktoś nie radzi sobie z trudną sytuacją życiową, okazujmy wsparcie i pomoc w kryzysie. Na terenie całego kraju można dzwonić na:

• ogólnopolski telefon zaufania 116 111, czynny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Połączenie jest bezpłatne;

• w Komendzie Głównej Policji funkcjonuje "Policyjny Telefon Zaufania dla Osób Dotkniętych Przemocą w Rodzinie" o numerze: 800 120 226;

• wsparcie oferowane jest również przez sieć ośrodków pomocy pokrzywdzonym, finansowaną ze środków Funduszu Sprawiedliwości, który podlega Ministrowi Sprawiedliwości;

• aktualne dane dotyczące ośrodków pomocowych znajdziesz na stronie: www.pokonackryzys.pl.

• w sytuacji zagrożenia życia zadzwoń na numer alarmowy 112.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na tarnow.naszemiasto.pl Nasze Miasto