Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Podtrucie tlenkiem węgla w Woli Dębińskiej. Śmigłowiec LPR poderwany do lotu, ale zawrócony do bazy. 16-latek trafił do szpitala karetką

Robert Gąsiorek
Robert Gąsiorek
Do działań w Woli Dębińskiej zadysponowano strażaków z PSP w Brzesku oraz druhów OSP Dębno i Wola Dębińska oraz załogę ratownictwa medycznego. Na miejscu był też patrol policji, a śmigłowiec LPR ostatecznie zawrócono do bazy w czasie lotu do Woli Dębińskiej.
Do działań w Woli Dębińskiej zadysponowano strażaków z PSP w Brzesku oraz druhów OSP Dębno i Wola Dębińska oraz załogę ratownictwa medycznego. Na miejscu był też patrol policji, a śmigłowiec LPR ostatecznie zawrócono do bazy w czasie lotu do Woli Dębińskiej. OSP KSRG Dębno
W sobotę (4 lutego) po godz. 20 doszło do zatrucia tlenkiem węgla w jednym z domów w Woli Dębińskiej w powiecie brzeskim. Ranny został 16-letni chłopiec. Załoga ratownictwa medycznego przetransportowała go do szpitala.

Powstanie Styczniowe wzmocniło ducha oporu przeciwko Rosji

od 16 lat

16-latek podtruł się tlenkiem węgla w Woli Dębińskiej

Służby ratunkowe o godz. 20.33 otrzymały informację o 16-latku, który stracił przytomność w łazience. Na miejsce zadysponowano jednostki straży pożarnej z PSP w Brzesku oraz OSP Dębno i Wola Dębińska. Do lotu poderwano także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Po dojeździe na miejsce poszkodowany chłopak odzyskał świadomość i został przetransportowany karetką pogotowia do szpitala. Śmigłowiec LPR został więc zawrócony do bazy.

Strażacy przy pomocy specjalnych mierników potwierdzili obecność w łazience, a także innych pomieszczeniach tlenku węgla. Prawdopodobnie przyczyną pojawienia się czadu był piecyk do podgrzewania wody, który znajdował się w łazience.

- Pomieszczenia domu zostały przewietrzone, a mieszkańcy pouczeni w związku z wystąpieniem tlenku węgla - mówi mł. kpt. Dominik Machał, rzecznik prasowy PSP w Brzesku.

Śmiertelnie groźny tlenek węgla

Czad nazywany jest cichym zabójcą, ponieważ jest niewidoczny i całkowicie bezwonny. Jest to silnie trujący gaz, który dostaje się do naszego organizmu przez układ oddechowy, a następnie trafia do krwiobiegu. Może się on pojawić wszędzie tam, gdzie spalane jest drewno lub inne paliwo. Tlenek węgla mogą wytwarzać m.in. piece na węgiel lub drewno, piecyki gazowe, piece kaflowe, piece olejowe, kominki oraz gazowe ogrzewacze pomieszczeń.

Strażacy przypominają, że ryzyko zatrucia tlenkiem węgla można zminimalizować poprzez zainstalowanie w domu lub mieszkaniu czujnika tlenku węgla. Podstawową funkcją takiej czujki jest wykrywanie czadu i generowanie sygnałów alarmowych w sytuacji wykrycia jego nadmiernego stężenia w powietrzu. Podnosi ona poziom bezpieczeństwa w pomieszczeniach, zmniejsza ryzyko zaczadzenia oraz pozwala na szybką reakcję w sytuacji zagrożenia życia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na tarnow.naszemiasto.pl Nasze Miasto