Pływacy Startu Tarnów z medalami

Roman KierońskiZaktualizowano
Roman Kieroński
Złoty, srebrny i brązowy medal - to dorobek reprezentantów Startu Tarnów w rozegranych na basenie w Białymstoku Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych.

Bezkonkurencyjna okazała się Małgorzata Wajs. Wygrała wyścigi na dystansie 50 i 100 m stylem dowolnym, 100 m stylem grzbietowym i 100 m st. klasycznym. Zdobyła za te wygrane 879 punktów i odebrała złoty medal.

Reprezentant Polski juniorów Paweł Grzbień pływał na pięciu dystansach: 50, 100 i 400 m st. dow., 200 m st. zmiennym i 100 m st. grzb. Rezultat 1473 pkt. zapewnił mu "srebro". Po wyścigach na dyst.: 50 m st. dow., 100 m "motylkiem", 100 m st. klas. i 200 m st. zmiennym, 1447 pkt. zgromadziła Kinga Krakowiecka i stanęła na najniższym stopniu podium.

Na szóstym miejscu ukończył rywalizację mający bardzo krótki staż Łukasz Kokosza, dziesiąte miejsce zajął Rafał Kusiak.

- Świetny występ moich podopiecznych to efekt wielogodzinnych treningów, a także pracy na zgrupowaniach. Zawodnicy przepływają po kilka kilometrów dziennie. Pływanie - to konkurencja wytrzymałościowa. W każdym sezonie przed zawodnikami stawiam wyżej poprzeczkę. W tym roku wraz z Pawłem Grzbieniem powalczymy o minimum na Mistrzostwa Świata Juniorów - Iwas Junior World Games w Ołomuńcu (Czechy) - mówi trenerka Aneta Michalska-Kocjan.

Wszystkich chętnych, osoby niepełnosprawne ruchowo, trenerka zaprasza na zajęcia na basenie. Odbywają się one pod hasłem "Niepełnosprawny - sprawny w wodzie" w każdy czwartek, od godz. 16 na pływalni TOSiR -u przy ulicy Piłsudskiego.

polecane: FLESZ: EURO 2020 - Polacy z rekordową premią za awans