Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

O krok od tragedii w Dąbrowie Tarnowskiej. 21-latek chciał targnąć się na życie, uratowali go policjanci i przypadkowy świadek

Robert Gąsiorek
Robert Gąsiorek
Profesjonalna postawa dyżurnego, kryminalnych dąbrowskiej komendy oraz zainteresowanie świadka, przyczyniły się do uratowania życia 21-letniego mieszkańcowi Dąbrowy Tarnowskiej, który zamierzał popełnić samobójstwo.
Profesjonalna postawa dyżurnego, kryminalnych dąbrowskiej komendy oraz zainteresowanie świadka, przyczyniły się do uratowania życia 21-letniego mieszkańcowi Dąbrowy Tarnowskiej, który zamierzał popełnić samobójstwo. archiwum
Akcja dąbrowskich policjantów i przypadkowego mieszkańca Powiśla uratowała 21-letniego mieszkańca miasta, który chciał targnąc się na własne życie. Mężczyzna trafił po opiekę ratowników medycznych, którzy przewieźli go do szpitala.

Los polskich rodzin w obliczu inflacji

od 16 lat

Policjanci wspólnie ze świadkiem uratowali 21-latka w Dąbrowie Tarnowskiej

Do dramatycznej sytuacji doszło w piątek 2 września. Około godz. 15 dyżurny dąbrowskiej policji otrzymał zgłoszenie od jednego z mieszkańców, który był zaniepokojony zachowaniem innego mężczyzny. Ten ostatni miał przy sobie żyletki, i wszystko wskazywało, że może targnąć się na swoje życie.

- Zawiadamiający wskazał, w jakim rejonie może znajdować się mężczyzna. Dodał, że podąża za nim. Dyżurny pozostawał z nim w stałym kontakcie telefonicznym i instruował go, w jaki sposób ma się zachowywać - informuje st. asp. Ewelina Fiszbain, rzecznik prasowy KPP Dąbrowa Tarnowska.

W międzyczasie oficer dyżurny wysłał we wskazany obszar policjantów z wydziału kryminalnego. Funkcjonariusze dotarli do młodego mężczyzny, który zamierzał popełnić samobójstwo.

- Rozpoczęli negocjacje z 21-latkiem. Rozmową starali się go uspokoić i sprawić, by poczuł się bezpiecznie - mówi rzeczniczka dąbrowskiej policji.

Na miejscu pojawili się też ratownicy medyczni, którzy zaopiekowali się 21-latkiem i przewieźli do specjalistycznej placówki.

W razie problemów, tu znajdziesz pomoc

  • ogólnopolski telefon zaufania 116 111, czynny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Połączenie jest bezpłatne;
  • w Komendzie Głównej Policji funkcjonuje "Policyjny Telefon Zaufania dla Osób Dotkniętych Przemocą w Rodzinie" o numerze: 800 120 226;
  • wsparcie oferowane jest również przez sieć ośrodków pomocy pokrzywdzonym, finansowaną ze środków Funduszu Sprawiedliwości, który podlega Ministrowi Sprawiedliwości;
  • aktualne dane dotyczące ośrodków pomocowych znajdziesz na stronie: www.pokonackryzys.pl
  • w sytuacji zagrożenia życia zadzwoń na numer alarmowy 112.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na tarnow.naszemiasto.pl Nasze Miasto