Wybierz region

Wybierz miasto

  Artykuły Studia Tarnów

  Sortuj według:
  • Koronawirus. Uniwersytet Ekonomiczny bez studentów w murach uczelni. Na AGH też się wyludnia...

   Kolejne grupy studentów krakowskich uczelni przechodzą na zdalne nauczanie. W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną w kraju całkowicie wycofał się z zajęć w murach uczelni Uniwersytet Ekonomiczny. A na Akademii Górniczo-Hutniczej wydłużyła się już do pięciu lista wydziałów, które również wybrały wyłącznie zdalną formę zajęć.

  • Rekrutacja na studia 2020. Młodzi ludzie chcą zostać informatykami, psychologami, weterynarzami i specjalistami od Korei

   13,6 kandydata na jedno miejsce na kierunek informatyka i systemy inteligentne na AGH czy też blisko 15 chętnych na miejsce na ekonomię na Uniwersytecie Jagiellońskim - to niektóre z rekordów rekrutacji 2020 na studia w Krakowie. Znane są już wyniki podstawowego naboru na jednolite studia magisterskie oraz studia I stopnia, które pokazują, czym chcą się zająć dzisiejsi absolwenci szkół średnich i w jakiej dziedzinie w przyszłości chcieliby robić karierę.

  • Oto najpopularniejsze kierunki studiów oraz specjalizacje! Tam chcieli uczyć się studenci w roku akademickim 2019/2020

   W roku akademickim 2019/2020 studia rozpoczęło ponad 424 tys. osób, z czego 311 tys. rekrutowano na studia pierwszego stopnia lub na jednolite studia magisterskie, a ponad 110 tys. zdecydowało się kontynuować naukę na studiach drugiego stopnia. Jaki kierunek studiów wybrać i które specjalizacje są najbardziej oblegane? Przejdź do galerii i zobacz, jakie kierunki studiów były najchętniej wybierane w roku akademickim 2019/2020.

  • TOP 10 "wirusoodpornych" kierunków studiów: jak pandemia koronawirusa zmienia rynek pracy? Te zawody będą pożądane

   Jak globalna pandemia koronawirusa zmieni rynek pracy? Jakie umiejętności i specjalizacje będą tymi najbardziej pożądanymi przez pracodawców? Eksperci Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy” stworzyli listę „wirusoodpornych” kierunków studiów. Wśród nich znalazły się te, które umożliwiają funkcjonowanie nawet w czasie pandemii.