Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Najmniejsza gmina w powiecie tarnowskim ma teraz nowoczesny urząd. Wietrzychowice zainwestowały w budynek 3 miliony złotych

Robert Gąsiorek
Robert Gąsiorek
Budynek urzędu gminy przeszedł gruntowną modernizację. Obiekt zmienił się pod względem estetycznym i architektonicznym.
Budynek urzędu gminy przeszedł gruntowną modernizację. Obiekt zmienił się pod względem estetycznym i architektonicznym. gmina Wietrzychowice
W Wietrzychowicach zakończono przebudowę tamtejszego urzędu gminy. Po inwestycji za około 3 miliony złotych urzędnicy zyskali komfortowe miejsce pracy, a otoczenie centrum miejscowości wygląda bardziej estetycznie.

Odejście od papieru w przestrzeni biurowej będzie powolne

od 16 lat

Po 50 latach zmienili oblicze budynku w centrum Wietrzychowic

Budynek Urzędu Gminy Wietrzychowice pełni swoją funkcję od 1973 roku i przez te lata nie przechodził gruntownej modernizacji. Pracownicy, a także petenci nie mogli liczyć na komfortowe warunki. To się jednak zmieniło wraz z zakończeniem przebudowy obiektu.

Stary budynek w PRL-owskim stylu zmienił się nie do poznania. Zyskał piękną elewację oraz zadaszenie.

- Moje subiektywne spostrzeżenie jest takie, że urząd jest teraz najładniejszą częścią centrum Wietrzychowic. Po 50 latach tworzymy nową historię tego budynku - mówi Tomasz Banek, wójt gminy Wietrzychowice.

Urząd gminy w Wietrzychowicach bardziej przyjazny dla mieszkańców

W obiekcie został przeprowadzony generalny remont. Nadbudowano poddasze, przez co powierzchnia urzędu zwiększyła się. Do przebudowanego budynku przenieśli się pracownicy zakładu wodociągowego oraz biura obsługi oświaty, którzy urzędowali do tej pory w innym miejscu. Znalazło się też biuro dla radcy prawnego oraz nowoczesna sala konferencyjna.

- Będą mogły korzystać z niej koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia, fundacje radni oraz mieszkańcy, którzy będą angażowali się we wspólne projekty - zaznacza wójt Banek.

Zadbano również o oszczędności, wykonując ocieplenie budynku z grubej warstwy styropianu oraz montując panele fotowoltaiczne. Zainstalowano windę, z której korzystać będą mogły m.in. osoby niepełnosprawne.

Inwestycja kosztowała około 3 mln złotych, z czego prawie milion pozyskano z dotacji rządowych, a 650 tysięcy złotych stanowi dofinansowanie unijne.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na tarnow.naszemiasto.pl Nasze Miasto