Szczypiorniści Pałacu w półfinale Mistrzostw Polski

2013-04-15 09:18:55

W rozegranym w Tarnowie ćwierćfinałowym turnieju MP w kategorii juniorów młodszych zespół gospodarzy MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów zajął drugie miejsce i wraz z drużyną Stali Mielec awansował do półfinałów.

Tarnowianie rozpoczęli turniej od wygranej z KSSPR Końskie 28:24 (15:12). Bramki dla MKS PM: Albert Sanek 6, Mateusz Regiec 6, Jan Ochoński 5, Szymon Bielamowicz 4, Wojciech Pecka 2, Oliwer Łątka 2, Bartosz Niemiec 1, Dominik Mucha 1, Szymon Leus 1. Najwięcej dla KSSPR Kacper Szczepanik 11 i Patryk Mastalerz 8.

W drugim meczu Stal Mielec pokonała Gwardię Opole 36:21.
W drugim dniu MKS PM bez problemów wysoko 32:21 pokonał Gwardię Opole. Bramki: Sanek 7, Ochoński 5, Regiec 5, Mucha 3, Bielamowicz 3, Pecka 3, Dominik Rosa 2, Szymon Piękoś 2, Radosław Kosiba 1, Niemiec 1. Po dwóch dniach wiadomo było, że awans do 1/2 finału mają zapewniony Stal i MKS PM.

W ostatnim dniu KSSPR Końskie wygrał z Gwardią 33:30. O tym kto zajmie pierwsze miejsce i będzie miał prawo organizacji turnieju półfinałowego zadecydował ostatni mecz: MKS PM kontra Stal. Początek spotkania był popisem obu bramkarzy: Piotra Sądowicza z Tarnowa i Pedro Sęgi-Fila z Mielca. Po 10 minutach był remis 1:1!
W pierwszej połowie tarnowianie prowadzili już różnicą trzech bramek, na przerwę zeszli z jednym golem zaliczki. Zacięta walka trwała w drugiej połowie. W końcówce po pięciu bramkach pod rząd, w 53 minucie Stal prowadziła 24:20, w 57 – nadal 25:22. Tarnowianie poderwali się do walki. Dwie bramki zdobył Albert Sanek, do remisu w 59 minucie doprowadził Szymon Piękoś. Szczypiorniści z Pałacu byli jeszcze w posiadaniu piłki, lecz nie potrafili już zdobyć zwycięskiej bramki. Wcześniej, w tej części gry nie wykorzystali trzech rzutów karnych. Remis dzięki nieco lepszej różnicy bramek dał pierwsze miejsce Stali.

Bramki: Sanek 7, Ochoński 7, Piękoś 3, Kosiba 2, Regiec 2, Pecka 2, Niemiec 1, Mucha 1.

Końcowa kolejność:
1. Stal Mielec – 5 pkt.; bramki +18
2. MKS PM MPEC – 5 pkt., bramki +15
3. KSSP Końskie – 2 pkt.
4. Gwardia Opole – 0 pkt.
„ Królem strzelców ” turnieju został Kacper Szczepanik (KSSPR), najlepszym bramkarzem Piotr Sądowicz (MKS PM MPEC), a najlepszym zawodnikiem grający w zwycięskim zespole Jakub Wrażeń.
Turnieje półfinałowe rozegrane zostaną za dwa tygodnie.

Jesteś na profilu andrzej.mizera - stronie mieszkańca miasta . Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj