Student z Polski południowo-wschodniej na podium krajowego Pucharu Seniorów w judo.

2017-11-14 09:42:18

Członek Akademickiego Związku Sportowego Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie Kyrylo Veselovskyi, zajął drugie miejsce na zawodach Pucharu Polski Seniorów w Wesołej, w kategorii do 81 kg. To już kolejny medal tego uzdolnionego rzeszowskiego studenta.

Turniej, który odbył się końcem października br. organizowany był przez Polski Związek Judo. Wystartowała w nim czołówka zawodników z całej Polski. W zawodach mogły uczestniczyć osoby urodzone w 1999 roku lub wcześniej, w siedmiu różnych kategoriach wagowych.

- Kyrylo Veselovskyi to zdyscyplinowany i pracowity zawodnik, który od trzech lat trenuje w Rzeszowie. Zdobył do tej pory wiele nagród i wyróżnień sportowych - podkreśla trener zwycięzcy mgr Piotr Majcher, pracownik WSIiZ w Rzeszowie.

Sukces studenta Kyrylo Veselovskiego jest tym większy, że zawodnik po raz pierwszy zdobył wysokie miejsce w kategorii seniorów. Warto dodać, iż do tej pory student wygrywał zawody judo w kategorii junior, zdobył m.in złoty medal na Międzynarodowym Pucharze Polski Juniorów w Oleśnicy koło Wrocławia, a także złoty medal na Warsaw Open, turnieju w którym uczestniczyli zawodnicy z całego świata.

- Akademicki Związek Sportowy przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, którego członkiem jest złoty medalista, działa od 20 lat. W jego kilku sekcjach, trenuje wielu uzdolnionych sportowo studentów WSIiZ, zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Członkowie AZS zdobywają medale i wyróżnień na krajowych i międzynarodowych turniejach – podkreśla Monika Lewicka-Bułatek z Biura Prasowego WSIiZ w Rzeszowie.

Jesteś na profilu Dominik Łazarz - stronie mieszkańca miasta Tarnów. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj