Dodaj zdjęcie profilowe

avatarfghfh

Tarnów

Międzyszkolny Konkurs Menedżerski w Zespole Szkół Ekonomiczno -Gastronomicznych w Tarnowie

2014-04-16 18:12:03

Dnia 8 kwietnia 2014 roku w Zespole szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie przeprowadzony został finał Międzyszkolnego Konkursu Menedżerskiego, w którym rywalizowali uczniowie tarnowskich szkół średnich.
Celem konkursu było rozwijanie zainteresowania uczniów tematyką inwestowania na polskim rynku kapitałowym oraz sprawdzenie umiejętności podejmowania przez młodzież decyzji związanych z zarządzaniem swoim kapitałem w zmieniających się warunkach makroekonomicznych w Polsce.

Organizatorami Konkursu Menedżerskiego byli:
• Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. J. Piłsudskiego w Tarnowie , reprezentowany przez opiekunkę Szkolnej Giełdy Papierów Wartościowych - Panią Marzenę Malec-Witek.
• Dom Maklerski BDM S.A. Oddział w Tarnowie, reprezentowany przez Dyrektora Punktu Obsługi Klienta - Pana Jana Kiełbasę.
• Dom Inwestycyjny XELION Sp. z o.o. Oddział w Tarnowie, reprezentowany przez Dyrektora Oddziału - Pana Marcina Dąbrowskiego.
W konkursie brały udział dwuosobowe zespoły uczniów tarnowskich szkół średnich.
Konkurs składał się z dwóch etapów:
Etap I – polegał na napisaniu pracy - propozycji dotyczącej możliwości zainwestowania pieniędzy na polskim rynku kapitałowym. Praca pisemna zatytułowana była: „Milion w Portfelu” – jak dzisiaj zainwestować pieniądze na rynku kapitałowym?
Do etapu finałowego zakwalifikowały się cztery zespoły, które uzyskały największa ilość punktów z I etapu.

Etap II - Finał – miał charakter gry inwestycyjnej, której głównym zadaniem był dobór najlepszych klas funduszy inwestycyjnych do zmieniających się warunków makroekonomicznych w Polsce.
Dla celów konkursowych przyjęty został pewien okres historyczny (4 lata) po to, aby wyniki rozgrywki oparte były na autentycznych danych i realnych wynikach.

W wyniku zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców:
I miejsce - II Liceum Ogólnokształcące przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Tarnowie – 16 pkt
II miejsce - Technikum Ekonomiczno- Handlowe przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych
w Tarnowie (zespół 3) – 15 pkt
III miejsce - Technikum Ekonomiczne przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie (zespół 1) – 11 pkt

Wszyscy finaliści uhonorowani zostali atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi, ufundowanymi przez:
- Dom Maklerski BDM S.A.
- Dom Inwestycyjny „Xelion” Sp. z o.o.
- Urząd Miasta Tarnowa,
- Fundację 2065 im. Lesława A. Pagi z WarszawyWIĘCEJ ZDJĘĆ na fan page giełdy https://www.facebook.com/szkolnagieldatarnow
oraz stronie www giełdy
http://gielda.wix.com/szkolnagieldatarnow

Jesteś na profilu fghfh - stronie mieszkańca miasta Tarnów. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj