Koncert GOS.PL&Brian Fentress

2014-05-27 13:37:43

W niedzielę, 1 czerwca, o godzinie 16:30 w Centrum Sztuki Mościce, odbędzie się koncert Tarnowskiego Chóru Gos.pl z gościem specjalnym Brianem Fentressem, czarnoskórym, charyzmatycznym dyrygentem, wokalistą, muzykiem i kompozytorem z USA.

Podczas dwudniowych warsztatów chór Gos.pl poszerzy swój repertuar o 10 nowych utworów. Pod okiem znakomitego instruktora muzyki gospel chór rozwinie swoje możliwości, otrzyma nową energię i inspirację do dalszej pracy.
Na koniec warsztatów wraz z instruktorem oraz zespołem chór Gos.pl zaprezentuje nowe utwory podczas

WIELKIEGO KONCERTU FINAŁOWEGO „TEN"
1 CZERWCA 2014 ROKU o godz. 16:30
w Centrum Sztuki Mościce


Profil muzyczny Tarnowskiego Chóru Gos.pl określić można mianem Contemporary gospel. Jest to muzyka bazująca na śpiewach protestanckich kościołów z Południa USA wzbogacona o doświadczenia jazzu, rocka i pop. Chór Gos.pl mówi o sobie, że „rozsadza te ramy jeszcze bardziej". W kręgu repertuarowym znajdują się utwory w charakterze od tradycyjnych Negro Spirituals, aż po Hip-hop, od nawiązań klasycznych po szeroko rozumiany folklor.

Tarnowski Chór Gos.pl tworzą pasjonaci wspólnego śpiewu, zapaleńcy, zarówno amatorzy jak i profesjonaliści. Środowiska, z których pochodzą, a także zawody które wykonują oraz rozpiętość wiekowa pozornie nie daje szans na porozumienie. Jednak muzyka gospel, która jest wspólnym mianownikiem dla wszystkich daje potencjał i wspólne cele.

Chór tworzy obecnie 35 osób oraz zespół instrumentalny. Ważnymi osobami, które stale towarzyszą Chórowi są opiekunowie duchowi, w osobach jednego z założycieli - ks. Pawła Cyza oraz ks. Andrzeja Augustyna z Duszpasterstwa Akademickiego TRATWA, pod którego skrzydłami chór działa od września 2011 roku. Koncert poprowadzi Krzysztof Drwal - zaprzyjaźniony z Chórem dziennikarz TVP.

Brian Fentress to czarnoskóry, charyzmatyczny dyrygent, wokalista, muzyk i kompozytor z USA. Stypendysta i absolwent Uniwersytetu A&M w Alabamie, a także absolwent Uniwersytetu w Phoenix. W czasie studiów doskonalił umiejętności wokalne śpiewając w profesjonalnych chórach klasycznych oraz chórach gospel. Występował i nagrywał u boku takich sław jak: Aretha Franklin, Kirk Franklin, Cece Winans i Lyle Lovette. Od kilku lat podróżuje po Europie, prowadząc różnego rodzaju warsztaty gospel. Gdziekolwiek się pojawia, dzieli się nie tylko swoim talentem muzycznym i pedagogicznym, ale przede wszystkim Ewangelią.

Jesteś na profilu Kasia Kalita - stronie mieszkańca miasta Tarnów. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj