Leliwa Basket Tarnów: Cracovia i tym razem przegrała

Andrzej MizeraZaktualizowano
W ostatniej kolejce czwartej ligi koszykarzy, czwarty raz doszło do pojedynku Leliwy Basket Tarnów z Cracovią 1906 Kraków. I ponownie zwyciężyli tarnowianie.

Początek meczu to słaba gra z obu stron. Obydwie drużyny pudłowały i to z najprostszych pozycji. Efektem był remis 4:4 po 5 minutach. Leliwa w końcówce, za sprawą Mateusza Piski, objęła prowadzenie 13:8. Gospodarze podkręcili tempo w drugiej kwarcie. Po szybkich atakach i celnych rzutach Leliwa w 12 min prowadziła 22:8. Po dwóch kolejnych przewaga zaczęła wynosić 27:10. Ostatecznie przed trzecią kwartą wynik brzmiał 38:18.

Tak wysoka przewaga najwyraźniej zaszkodziła gospodarzom. Dość nonszalancko zaczęli podchodzić do swoich obowiązków w obronie. Zaczęli to wykorzystywać goście. Trzecią kwartę wygrali 17:7 i wynik spotkania brzmiał 45:38. W czwartej kwarcie kibiców czekały wielkie emocje. Obie drużyny walczyły bardzo zacięcie. Na 6 minut przed końcem Leliwa prowadziła 58:47. W tym momencie sześć punktów rzucili tarnowianie i wynik zaczął być wciąż sprawą otwartą.

W końcówce dużo dało tarnowianom wprowadzenie na parkiet Tomasza Żmudy. Zaowocowało to lepszymi zbiórkami, co zaprocentowało w ataku. Dzięki temu tarnowianie na 30 sekund przed końcem prowadzili 64:53. Cracovii udało się jeszcze zmniejszyć straty, jednakże całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem Leliwy 64:56.