Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Kilkanaście mieszkań za remont w Tarnowie! Adresy, zakres i koszt remontu, warunki wynajmu [CZERWIEC 2022]

OPRAC.: Redakcja Tarnów
Mieszkania za remont w Tarnowie. Ile to kosztuje? Czerwiec 2022
Mieszkania za remont w Tarnowie. Ile to kosztuje? Czerwiec 2022 Google Street View
Kolejna odsłona akcji „Mieszkanie za remont" w Tarnowie. Miejski Zarząd Budynków oferuje na wynajem kilkanaście lokali mieszkalnych na terenie Tarnowa. Kto i na jakich warunkach może starać się u umowę? Znamy też lokalizację mieszkań, zakres wymaganych remontów i ich szacunkowy koszt.

Zobacz gdzie miasto oferuje mieszkania za remont w Tarnowie. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

"Mieszkanie za remont" w Tarnowie

Miasto oferuje do wynajęcia w Tarnowie 16 mieszkań o powierzchni od 24 do 59 metrów kwadratowych. Każde z nich wymaga jednak poważnego remontu. Nabór wniosków trwa do 19 lipca.

Przyszli najemcy muszą wziąć remont na swoje barki, a w zamian mogą liczyć na zwolnienie z czynszu w okresie trwania remontu, a także zwolnienie z wpłaty kaucji mieszkaniowej. Po remoncie umowa najmu zawierana będzie na czas nieoznaczony.

O zawarcie umowy najmu lokalu przeznaczonego do remontu mogą ubiegać się osoby, spełniające łącznie poniższe warunki:

 • zamieszkują na terenie Miasta Tarnowa,
 • są członkami gospodarstw domowych, w których średni miesięczny dochód przypadający na członka gospodarstwa domowego, w okresie 3 miesięcy poprzedzających złożenie wniosku o wynajem, mieści się w przedziale: od kwoty 1124,29 zł do 4015,32 zł w gospodarstwie jednoosobowym i od kwoty 562,14 zł do 3346,10zł w gospodarstwie wieloosobowym.

Uprawnienie do zawarcia umowy najmu lokalu przeznaczonego do remontu przysługuje również osobom, które spełniają łącznie poniższe warunki:

 • są najemcami lokali na czas nieoznaczony wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Miasta, w których na jedną osobę zamieszkującą przypada mniej niż 6 m2 powierzchni pokoi lub są najemcami lokali na czas nieoznaczony wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Miasta usytuowanych powyżej I kondygnacji, a najemca lub inna osoba zamieszkała z nim wspólnie jest osobą niepełnosprawną posiadającą orzeczenie o niepełnosprawności lub orzeczenie o stopniu niepełnosprawności i poruszającą się wyłącznie na wózku inwalidzkim lub jest osobą niepełnosprawną posiadającą orzeczenie o niepełnosprawności lub orzeczenie o umiarkowanym bądź znacznym stopniu niepełnosprawności a przyczyna niepełnosprawności oznaczona została symbolem 04-O (choroby narządu wzroku), 05-R (upośledzenie narządu ruchu), 10- N (choroba neurologiczna) lub 12-C (całościowe zaburzenie rozwojowe), przy czym ubiegają się o wynajem lokalu przeznaczonego do remontu usytuowanego na parterze budynku lub w budynku z dostępem do windy,
 • są członkami gospodarstw domowych, w których średni miesięczny dochód przypadający na członka tego gospodarstwa, w okresie 3 miesięcy poprzedzających złożenie wniosku o wynajem, nie przekracza kwoty 4015,32 zł w gospodarstwie jednoosobowym i kwoty 3346,10 zł w gospodarstwie wieloosobowym.

Kto nie ma szans ubiegać się o "Mieszkanie za remont" w Tarnowie?

Uprawnienie do wynajmu lokalu przeznaczonego do remontu nie przysługuje osobom, które:

 • podały nieprawdziwe dane we wniosku o wynajem lokalu mieszkalnego,
 • pozostają w związku małżeńskim, a ubiegają się o lokal z mieszkaniowego zasobu Miasta oddzielnie - bez małżonka, z wyjątkiem osób opuszczających ośrodki wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie lub domy dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży, nie mające możliwości powrotu do lokalu, w którym przed przyjęciem do placówki zamieszkiwały,
 • posiadają zadłużenie z tytułu opłat za używanie lokalu, w tym lokalu lub tymczasowego pomieszczenia wchodzącego w skład mieszkaniowego zasobu Miasta,
 • zobowiązane są do opuszczenia lokalu na skutek wyroku eksmisyjnego,
 • opuściły lokal w związku z wyrokiem eksmisyjnym i od daty opuszczenia lokalu nie minął jeszcze 1 rok,
 • są właścicielami lub współwłaścicielami budynku mieszkalnego jednorodzinnego lub lokalu mieszkalnego albo członek ich gospodarstwa domowego jest właścicielem lub współwłaścicielem budynku mieszkalnego jednorodzinnego lub lokalu mieszkalnego położonego w Tarnowie lub pobliskiej miejscowości,
 • posiadają spółdzielcze własnościowe lub lokatorskie prawo do lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego albo członek ich gospodarstwa domowego posiada spółdzielcze własnościowe lub lokatorskie prawo do lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego położonego w Tarnowie lub pobliskiej miejscowości,
 • są właścicielami lub współwłaścicielami budynku albo członek ich gospodarstwa domowego jest właścicielem lub współwłaścicielem budynku położonego w Tarnowie lub pobliskiej miejscowości jeżeli udział w przypadku zniesienia współwłasności obejmowałby co najmniej jeden lokal mieszkalny,
 • są najemcami lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Miasta lub mieszkaniowego zasobu pobliskich miejscowości lub członek ich gospodarstwa domowego jest najemcą lokalu wchodzącego w skład mieszkaniowego zasobu Miasta lub mieszkaniowego zasobu pobliskich miejscowości.

Dodatkowych informacji udziela Miejski Zarząd Budynków, ul. Waryńskiego 9, pok. nr 5 (Tel. 14 621-93-81,82 lub 14 655-72-12,13 w. 106).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tarnow.naszemiasto.pl Nasze Miasto