Wybierz region

Wybierz miasto

  Spotkanie z Lechem Majewskim i oprowadzanie po wystawie "Lech Majewski. Plakaty"

  Biuro Wystaw Artystyczych w Tarnowie
  Tarnów, ul. Juliusza Słowackiego/1, +48 14 688 88 20

  15:00 Niedziela, 23 kwietnia

  • Brak informacji o cenie

  Sztuka plakatu polega na umiejętnym odnalezieniu wizualnego komunikatu, ktory z jednej strony będzie stosunkowo prosty, z drugiej w najbardziej trafny sposob odzwierciedlał będzie temat, estetykę i sens obrazu filmowego. 31. Tarnowska Nagroda Filmowa zawdzięcza swoją wizualną oprawę znakomitemu artyście Lechowi Majewskiemu. Autor zaprezentuje wystawę swoich prac graficznych w tarnowskim Biurze Wystaw Artystycznych. Wystawa Lech Majewski. Plakaty składać się będzie głownie z plakatow filmowych, ktore powstały jeszcze przed końcem lat osiemdziesiątych, gdy artystyczne plakaty wciąż widoczne były na ulicach i zachęcały widzow swoim syntetycznym, a zarazem wyrafinowanym komunikatem. Częścią ekspozycji będą także projekty z ostatnich lat, ktore artysta stworzył do spektakli teatralnych. Uzupełnieniem prezentacji będą ilustracje wykonane przez Lecha Majewskiego dla magazynu „The Times” oraz zaprojektowane przez niego okładki do wydawnictw muzycznych.
  Lech Majewski specjalizuje się w grafice wydawniczej i reklamowej, ale najdłużej jest związany z formą plakatu. Jeden z nich, przygotowany na XVI Międzynarodowe Spotkania Wokalistow Jazzowych w 1989 r., znalazł się wśrod setki najważniejszych plakatow z Europy i Stanow Zjednoczonych, powstałych w latach 1945-1990. Majewski przypomina, że nawet jeśli „plakat nie zmienia świata, trzeba pamiętać o jednej rzeczy – jest znakomitym zapisem miejsca, czasow i wydarzenia”. Jego plakaty (w latach siedemdziesiątych – malarskie, potem zredukowane do czarno-białej grafiki, ostatnio zaś bliskie „wspołczesnej estetyce ulicy”) prezentowane są na całym świecie. Jest laureatem wielu nagrod i wyrożnień. Projektuje książki w Polsce i w Niemczech. Zaprojektował wiele podręcznikow, ilustruje książki dla dzieci. Wiele z nich zdobywa tytuły najpiękniejszych wydawnictw roku. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom zrealizował u prof. Henryka Tomaszewskiego. Ma własne studio graficzne, prowadzi zajęcia na Wydziale Grafiki warszawskiej ASP, a także na wielu uczelniach na całym świecie. Jest rownież Prezydentem Międzynarodowego Biennale Plakatu w Warszawie. Lech Majewski jest doctorem honoris causa Uniwersytetu J.E. Purkyne w Uściu nad Łabą w Czechach oraz laureatem Ladislav Sutnar Prize Uniwersytetu West Bohemia w Pilznie. Komponuje i gra na gitarze.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ