Grupa Azoty Unia Tarnów. Finalista Pucharu Polski długo toczył wyrównaną grę z faworyzowanym wicemistrzem Chorwacji

Jerzy Filipiuk
Piłkarze ręczni Grupy Azoty Unia Tarnów zakończyli już pucharową przygodę
Piłkarze ręczni Grupy Azoty Unia Tarnów zakończyli już pucharową przygodę Tomasz Schenk
W rewanżowym meczu I rundy kwalifikacyjnej Ligi Europejskiej piłkarzy ręcznych Grupa Azoty Unia Tarnów przegrała na wyjeździe z chorwackim zespołem RK Nexe Nasice 28:32 i odpadła z rozgrywek (dzień wcześniej uległa rywalowi 23:28).

Z powodu problemów z halą sportową w Tarnowie oba mecze - za porozumieniem klubów - rozegrano w Chorwacji. Stawiało to w uprzywilejowanej sytuacji wicemistrza Chorwacji, wielokrotnego uczestnika europejskich rozgrywek pucharowych. Debiutujący w starciach o punkty na międzynarodowej arenie zespół z Tarnowa - finalista Pucharu Polski - dwukrotnie musiał uznać faworyzowanego rywala, ale z pewnością zebrał cenne doświadczenie.

Rewanżowe spotkanie miało inny przebieg niż wtorkowy mecz, w którym tarnowianie pierwszego gola zdobyli dopiero w 12 min, do przerwy przegrywali 6:17, a po zmianie stron zdołali zmniejszyć straty do trzech bramek (21:24).

Początkowo gra była wyrównana. Goście aż dziesięciokrotnie obejmowali prowadzenie, ale gospodarze tyleż razy doprowadzali do wyrównania. Od stanu 10:10 zaznaczyła się przewaga chorwackiej drużyny, która do końca tej części gry zdobyła sześć goli, a straciła tylko dwa.

W drugiej połowie meczu gospodarze nadal panowali na parkiecie. Ich przewaga wzrosła do nawet ośmiu bramek (27:19), a w końcówce gry spadła do czterech. Przyjezdni mimo ambitnej postawy nie byli w stanie odrobić strat i poważniej zagrozić lepiej dysponowanemu przeciwnikowi, który dzięki drugiemu zwycięstwu awansował do II rundy kwalifikacyjnej Ligi Europejskiej.

RK Nexe Nasice - Grupa Azoty Unia Tarnów 32:28 (16:12)