Dębica: trzy medale młodych zapaśników

Roman Kieroński
Atleci Wisłoki i UKS Lubziny wrócili z Katowic "z "tarczą"
Atleci Wisłoki i UKS Lubziny wrócili z Katowic "z "tarczą" Roman Kieroński
Złoty medal Rafała Głodka, srebrny Jacka Niziołka i brązowy Marcina Ziarnika - to dorobek atletów z Dębicy i Lubziny w XVIII Międzynarodowym Turnieju Barbórkowym. Tradycyjny turniej rozegrany został na matach w Katowicach.

W zawodach wystartowało blisko dwustu zawodników z 28 klubów sportowych naszego kraju. Walczyli także zapaśnicy z Norwegii, Słowacji i Czech.

Rafał Głodek wywalczył "złoto" w kategorii młodzików w wadze do 73 kg. Srebrnym medalistą w kategorii kadetów w wadze do 85 kg został Jacek Niziołek. Na najniższym stopniu podium w wadze do 50 kg także w kategorii kadetów stanął Marcin Ziarnik. Wszyscy trzej medaliści są zawodnikami Wisłoki Dębica.

Medalowy dorobek zapaśników Wisłoki i współpracującego z dębickim klubem Uczniowskiego Klubu Sportowego z Lubziny mógł być bardziej okazały.
- Nasi zawodnicy aż siedmiokrotnie stawali do walki o brązowe medale. Wygrał tylko Marcin Ziarnik - powiedział trener Andrzej Jedynak.

Z występu w Katowicach trener młodych zawodników był jednak bardzo zadowolony. Cała ekipa pokazała się z dobrej strony. Szkoleniowiec szczególnie chwalił - choć nie zdobył tym razem medalu - startującego w najlżejszej kategorii (do 35 kg) Damiana Ziarnika.

W tej wadze przystąpiło do rywalizacji aż 22 zapaśników. Damian pokonał wszystkich krajowych rywali. W półfinałowym pojedynku uległ nieznacznie Czechowi. Pozostała mu więc walka o "brąz". Zmęczony kilkoma wcześniejszymi pojedynkami musiał uznać wyższość zapaśnika z Norwegii.